rritja e cmimeve

“Fasulja, 600 lekë”-Meta paralajmëron rritjen e çmimeve për produktet bujqësore

Kreu I Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka paralajmëruar rritjen e mëtejshme të çmimeve të produkteve bujqësore gjatë vitit të ardhshëm...

Mishi e qumështi shiten shtrenjtë, këtë sezon çmimet janë 15% më të larta se vjet

Produktet kryesore të shportës, si mishi, qumështi, djathi e perimet po shiten me çmim të lartë në treg. Krahasuar me prillin...

Habit qytetari, i pashqetësuar nga rritja e çmimeve: Të përgatitemi, do futemi në BE

Qytetarët festuan këtë të hënë Ditën e Verës, teksa ata u përballën edhe me një rritje të çmimit të ëmbëlsirës së...

“A e ndjeni rritjen e çmimeve?”, Blushi pyet live Koçin, si përgjigjet socialisti

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë së Lirisë, Tedi Blushi e ka pyetur drejtëpërdrejt deputetin e PS Petro Koçi, se a është...

Edlira Çepani: Nga rritja e çmimit të energjisë prekem unë dhe çdo qytetar tjetër

Aktivistja Edlira Çepani tha se nga rritja e çmimit të energjisë preket ajo dhe çdo qytetar tjetër. E ftuar në emisionin “Review”...

Vendet me rritjen më të madhe të çmimit të bukës në Europë

Çmimet e bukës janë rritur ndjeshëm në të gjithë Europën gjatë vitit të kaluar, tregojnë të dhënat e reja. Por çmimet e...

Inflacioni në eurozonë arrin rekordin e ri prej 8.6%

Rritja e çmimit të energjisë e ka shtyrë inflacionin në të gjithë eurozonën në një nivel të ri prej 8.6% në...

Qori: Ndodhemi në krizë të thellë për shkak të keqqeverisjes

Aktivisti Arlind Qori deklaroi se protesta e sotme zhvillohet për disa arsye, ku ndër më kryesoret janë kriza ekonomike, rritja e...

Qytetarët protestojnë të mërkurën kundër rritjes së çmimeve

Nesër në orën 18:00, shoqëria civile do t'i rikthehet protestave kundër rritjes së çmimeve. Qytetarët do të marshojnë nga Sheshi Skënderbe drejt...

Çfarë efekti sjell rritja e inflacionit në jetën e përditshme

Me nisjen e luftës në Ukrainë edhe inflacioni është rritur. Por çfarë është inflacioni? Inflacioni është një rritje e përgjithshme e çmimeve...

VIDEO | Vetëm efektivë, dështon protesta për rritjen e çmimeve në Korçë

Këtë të premte në qytetin juglindor, Korçë, ishte planifikuar të zhvillohej një protestë në orën 11:00 për rritjen e çmimit të...

Inflacioni, Sejko: Bankat kanë kapital të mjaftueshëm për të përballuar krizën

Kriza e rritjes së çmimeve nuk do të prekë stabilitetin financiar dhe nuk do të rrezikojë bankat e nivelit të dytë. Guvernatori...

Tremujori i parë i 2022, shteti arkëtoi 230 mln euro më shumë nga TVSH-ja

Eksperti i ekonomisë, Klodian Muço thotë se qeveria ka arkëtuar 230 milion euro më shumë në tremujorin e parët të këtij...

Kasa: Rritja e çmimeve të hoteleve e pajustifikueshme, lumë akuzash nga tifozët

Zhvillimi i finales së Ligës së Konferencës në stadiumin “Air Albania” më 25 maj, ka sjellë një rritje të çmimeve të...

Shtim të të varfërve, BB: Rritja e çmimeve prek familjet me të ardhura të ulëta

Kriza e çmimeve do të prekë familjet me të ardhura të ulëta dhe do të rrisë varfërinë. Me këtë parashikim del Banka...

Rama: Rritja e çmimeve, pengesë për ndërtimin e Teatrit Kombëtar

Kryeminstri Edi Rama thotë se lufta në Ukrainë ka rritur çmimet në tërësi, situatë e cila ka ndikuar edhe për rritjen...