rritja e pagave

“Në 2024 paga mesatare do jetë 900 €”, Rama: Rritja do ndikojë edhe sektorin privat

Kryeministri Edi Rama ka qenë këtë të hënë në Shkodër ku ka mbajtur fjalën e tij në Asamblenë e përgjithshme të...

“33 shkolla të reja”- Rama nga Pogradeci: Do të vijojmë të rrisim pagat e mësuesve

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Pogradec u ndal për të parë nga afër ambientet e dy shkollave të...

Paga 900 euro/ Xhepa: Rritja, vetëm në sektorin publik. Do krijojë pabarazi sociale

Eksperti i Ekonomisë, Selami Xhepa, është shprehur se rritja e pagës mesatare në 900 euro do të bëhet vetëm për punonjësit...

Rezoluta për mbështetje financiare të policëve, Kuvendi i Kosovës nuk e miraton

Kuvendi i Kosovës nuk i ka miratuar të enjten propozim-rezolutat për mbështetjen urgjente financiare për pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe...

FMN: Rritja e pagave godet inflacionin, duhet të pajtohet me rritjen ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka njoftuar në deklaratën e fundit për Shqipërinë se inflacioni mund të zgjasë më shumë se sa...

Rritja e pagave, Ahmetaj: Qeveria po provokon në mënyrë pozitive sektorin privat

Deputeti Arben Ahmetaj ishte i pranishëm këtë të enjte në seancën plenare ku foli për reformën e rritjes së pagave. Ai...

Rritja e pagave të deputetëve, Rama: Unë do votoj kundër, por 1 votë kam

Kryeministri Edi Rama tha në seancën plenare të kësaj të enjteje se është shumë krenarë për arritjen e reformës së rritjes...

Pagat/ Berisha: Procesi të fillonte me vendosjen e minimumit jetik prej 200 €

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi rritjen e pagave të deputetëve dhe ministrave duke e cilësuar si farsë të turpshme dhe cinike. Në një...

“Ishim të fundit në rajon” Rama: Luftuam për rritjen e pagave, të tjerat janë dokrra

“Luftuam për rritjen e pagave”, kështu tha kryeministri Rama duke shtuar se në fillim të qeverisjes së tij Shqipëria ishte e...

Spahiu: Rritja e rrogave 3000 euro 140 deputetëve, pjesë e pazarit Rama-Berisha

Jursiti Kreshnik Spahiu tha për Euronews Albania se rritja e pagave të deputetëve në 3000 euro tregon se e gjithë kjo...

PS-PD bashkojnë votat, Komisioni i ligjeve miraton rritjen e pagave

Mazhoranca dhe opozita miratuan në unanimitet në komisionin e ligjeve projektligjin për rritjen e pagave në administratën publike dhe institucionet e...

Kryeministri Rama: Do rriten pagat për mësuesit, infermierët dhe zjarrfikësit

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat tha se do të rriten pagat për mësuesit, infermierët dhe zjarrfikësit. Ai u shpreh...

Pedagogët paralajmërojnë protestë kombëtare nesër, kërkojnë mbështetjen e studentëve

Sindikata e pedagogëve përshkallëzon bojkotin, ku nesër do të zhvillojnë një protestë kombëtare. Pedagogët kërkojnë edhe prezencën e studentëve në këtë protestë,...

Rritja e pagave të pedagogëve, Pollo: Qeveria ka mundësi për financim

Ish-ministri i Arsimit, Genc Pollo u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se studentët po e përkrahin protestën e pedagogëve. Sa...

“Qeveria vepron politikisht e jo ekonomikisht”, gazetari për pagat dhe energjinë

Gazetari Gjergj Erebara, ka quajtur e të paarsyeshme vendimin e fundit të qeverisë për ndryshim të çmimit të energjisë. Në një intervistë...

Pedagogët paralajmërojnë protestë tjetër më 5 tetor, thirrja për Ramën

Pedagogët të cilët po zhvillojnë një protestë para Fakultetit të Shkencave të Natyrës, kanë paralajmëruar protestë tjetër më 5 tetor nëse...