RROGA

Rama premton: Rrogat 900 euro dhe asnjë taksë e rritur në 2024

Partia Socialiste ka mbajtur këtë të premte Asamblenë e Zgjeruar në Fier. Kryeministri Edi Rama mbajti fjalën e tij, gjatë së...

Deputetët protestë për pagat, marrin 156 mijë lekë që nga viti 2013

Deputetët dhe ministrat në parlament nuk preken nga rritja e fortë e pagave në administratën publike. Për këtë arsye, ata kërkojnë...

Eksperti: Kamarierëve shqiptarë i shkon rroga 1 milion përfshirë dhe bakshishet

Eksperti i komunikimit, Rezart Cenaj tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kamarierëve shqiptarë i shkon...

Rama: Nuk financojmë studentë mjekësie që të shkojnë t’i shërbejnë popullit gjerman

Kryeministri Edi Rama ishte në një kompani fasonerie në Kamzë, nga ku u zotua se do të bëjnë çmos që të...

Ulje pagash me 30% në PSG, çfarë po ndodh?

Drejtuesit e Paris Saint-Germain planifikojnë të ulin deri në 30 për qind rrogat e futbollistëve të klubit deri në fillim të...

Berisha: Nëse nuk do vidhej, shqiptarët të merrnin dyfishin e rrogës

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, mori pjesë këtë të shtunë në 32-vjetorin e themilimit të Partisë Demokratike në Gjirokastër. Në fjalën...

Tatimet: Penalitete për ata që s’paguajnë sigurimet! Cënojnë pensionin e punonjësve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve lajmëron punëdhënësit që paguajnë rroga në dorë, se do të kallëzohen penalisht. Pas letrave sensibilizuese, tashmë...

Shpërthen ish-deputeti: Xhupi i një ministri kushton sa 5-vite rrogë e një mësuesi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gerdi Bogdani, foli në studion e Euronews në lidhje me aferën McGonigal dhe pagesën prej 225 mijë...

“Vetëm 83 euro”, ekspertja e PL: Kjo është rritja e rrogës në tre vite

Nga viti 2019 deri në vitin 2022, rrogat e shqiptarëve janë rritur me 83 euro. Ishte kjo shifra që dha anëtarja e...

Përplaset ekonomistja me ekspertin: Po ngordh për bukë, ti thua do rriten pagat

Ekonomistja Zana Guxholli dhe eksperti i punësimit Erald Pashaj u përplasën në studion e “Good morning Albanians” në Euronews Albania sa...

Të rriten me 25% rrogat dhe pensionet, thotë Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se deputetët e kësaj force politike, kanë përgatitur 23 amendamente për buxhetin e vitit...

Do dyfishojmë rrogat në mjekësi, thotë Berisha

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha në një komunikim online me qytetarët u zotua se do të dyfishojnë rrogat e punonjësve...

Air France do të rrisë pagat e punëtorëve

Linja ajrore Air France njoftoi sot se nga mesi i vitit të ardhshëm do të rrisë pagat e të gjitha kategorive...

Pilotët e Lufthansës ndërpresin grevën, rikthehen fluturimet

Sindikata përfaqësuese e pilotëve të linjës ajrore gjermane Lufthansa ka përfunduar brenda 24 orëve grevën e nisur për paga më të...

Sporti, komuniteti më i shtypur, Bezhani: Rroga 100 mijë lekë

Ish-kreu i Komitetit Olimpik Shqiptar, Virion Bezhani tha se komuniteti më i shtypur është ai i sportit. Sipas tij rrogat variojnë te...

Qeveria zgjeron rimbursimin e ilaçeve për pensionistët

Më shumë ilaçe do të rimbursohen për pensionistët nga qeveria. Kështu njoftoi Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Paneli i Shëndetësisë dhe...