rruga e kombit

Aksident me vdekje në Rrugën e Kombit

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë të enjte në Rrugën e Kombit. Një kamion i ngarkuar me dërrasa është përmbysur...

Përfshihet nga flakët kamioni në Rrugën e Kombit

Një kamion është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Incidenti ka ndodhur rreth 500 metra nga tuneli dhe rreth 700 metra...

100 patenta të pezulluara në 24 orë në Rrugën e Kombit

Policia Rrugore ka gjobitur me qindra shoferë vetëm në 24 orë monitorim në Rrugën e Kombit. Përveç 331 gjobave, 100 drejtuesve u...

Shoferët shkelin rregullat e qarkullimit në Rrugën e Kombit

Rruga e Kombit është një nga akset ku çdo vit ndodhin me dhjetëra aksidente me vdekje. Shkak në shumicën e rasteve...

Makina inteligjente e policisë u pezullon patentën 60 shoferëve

Gjatë 2 orëve monitorim me makinën inteligjente, Policia Rrugore ka pezulluar 60 leje drejtimi dhe ka vendosur mbi 100 gjoba për...