rrugë

Zona më problematike e stuhisë/Berberi: Kemi punuar me pastrimin e kanaleve kulluese

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Elvis Berberi tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se janë vetë banorët...

Shkodër, punohet për zhbllokimin e rrugës Theth – Ndërlysaj

Përtej kushteve të vështira atmosferike, prej disa orësh punonjës të bashkisë Shkodër po punojnë për zhbllokimin e rrugës Theth - Ndërlysaj,...

Ciaran godet Shqipërinë, përmbyt rrugë në Tiranë. Lana rrezikon të dalë nga shtrati

Stuhia "Ciara" që përmbyti Firencen dhe Toskanën, ka përfshirë këtë të premte dhe Shqipërinë, ku janë shfaqur problematika në disa qytete. Problematike...

Gjirokastër, dëmtimi i rrugës së kalasë problematike për banorët dhe turistët

Dëmtimi i rrugës karakteristike që të çon në kalanë e Gjirokastrës po sjell vështirësi për lëvizjen e automjeteve dhe këmbësorëve duke...

Izolohen banorët e Dukagjinit| Mbyllen shkollat dhe qendrat shëndetësore

Prej më shumë se një jave 2 njësi administrative në zonën e Dukagjinit janë të bllokuara dhe kalimi në drejtim të...

Rruga e Dukagjinit prej një jave e bllokuar, banorët në protestë

Prej një jave rruga e Dukagjinit vijon të jetë e bllokuar. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se banorët kërkojnë zhbllokimin...

Rama paralajmëron paketë ndëshkimesh ligjore për këdo hedh mbeturina në rrugë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një paketë të re ndëshkimesh ligjore për të gjithë ata persona apo subjekte që hedhin plehra...

U përplas me Benz-in e parkuar në rrugë, shoferja dërgohet në spitalin e Korçës

Rreth orës 23:25 të së shtunës një mjet në Korçë është përfshirë nga flakët në rrugë. Shoferja humbi kontrollin e mjetit...

Lavdari, fshati pa rrugë| Banorët e larguar mblidhen çdo vit më 10 gusht

10 Gushti është data që çdo vit bën bashkë gjithë banorët e fshatit Lavdar në Korçë, një festë e krijuar nga...

Specialisti i trafikut: Vijat e bardha janë, këmbësorët s’i përfillin

Gerhard Baka, specialist i trafikut rrugor tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se qytetarët nuk i...

FOTO| Rrufeja “çan” qiellin në Lin të Pogradecit

Në Lin të Pogradecit ka pasur një goditje rrufeje të fuqishme. Reshje të dendura shiu ka pasur në gjithë Shqipërinë. Ndërkohë, “El nino”...

Vizita e Clinton në Tiranë shoqërohet me masa nga policia, ja rrugët e bllokuara

Në kuadër të vizitës në Shqipëri, të ish-presidentit të SHBA-së, Bill Klinton, policia ka marrë një sërë masash të detajuara për...

Ksamili destinacion pa rrugë, asnjë investim në infrastrukturë, ankohen turistët

Në Ksamil ka javë qe turistët nga mbare bota kanë mbërritur për pushime. Teksa mahniten nga ujërat e kristalta të Jonit...

Aksidentet në Prrenjas-Pogradec, shoferët: Kemi parë njerëz të hedhin vaj në rrugë

E marta e kësaj jave shënoi 6 akisdente rrugore në aksin Prrenjas-Pogradec. Aksidenti me fatal ndodhi në Qafë Thanë, ku një...

Një rrugë në New York do të quhet “Ismail Qemali”

Emërtimi i rrugës në Staten Island, New York, për nder të Ismail Qemalit do të jetë një moment i paharrueshëm për...

A duhet t’i marrim paratë që gjejmë në rrugë? Ja përgjigjja befasuese…

Të gjithëve na ka ndodhur që teksa ecim në rrugë, mund të gjejmë ndonjë qindarkë apo nëse kemi fat edhe më shumë sesa kaq. Jo...