rruget

Protesta e Berishës, policia njofton rrugët që do të bllokohen

Policia e Tiranës ka zbuluar planin e masave që do të ndërmerren për mbarëvajtjen e protestës të thirrur nga opozita të...

Njerëzit apo rrugët, ku planifikohet që të shpenzohen paratë e shtetit

Prej vitit 2019, Shqipëria është prekur nga 3 kriza. Tërmeti, pandemia, luftë. Të trija kanë goditur sistemin financiar, duke rritur nevojën...

1 mld euro investime publike për 2023-shin, gjysma në infrastrukturë

Është vit elektoral. Strategjia për të joshur njerëzit në fletën e votimit është paraja dhe propaganda. Që kjo e dyta të...

Nesër “Festa Olimpike”, rrugët që bllokohen

Këtë të shtunë, mbi 10.000 nxënës nga e gjithë Shqipëria do të marrin pjesë në ceremoninë e hapjes së projektit Ekipet...

Samiti i BE në Tiranë, rrugët që bllokohen duke nisur nga 5 dhjetori

Në 6 dhjetor në Tiranë do të mbahet Samiti BE-Ballkani Perëndimor me pjesëmarrjen e delegacioneve dhe krerëve të shteteve evropiane dhe...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, policia tregon rrugët që bllokohen në kryeqytet

Policia e Tiranës ka hartuar një plan masash për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00...

Cilat janë përfitimet e investitorëve strategjikë?

Nëse premton që do të investosh 5 milionë euro dhe do të punësosh mbi 80 persona në fushën e turizmit, ti...

Kursimi i energjisë kthehet në burim aksidentesh, rrugët në errësirë

Prej 2 ditësh në autostradat kryesore të vendit janë fikur dritat gjatë natës si masë për kursimin e energjisë në këtë...

Goma dimërore dhe zinxhirë, ARRSH thirrje për kujdes shoferëve

ARRSH i ka bërë thirrje për kujdes të shtuar shoferëve, pasi dëbora vijon të bjerë me intensitet mesatar në juglindje të...