rudina hajdari

“Mesazhi për Gjykatën”, Hajdari: PD nuk është pronë private, vendos populli për të

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka pasur një mesazh për Gjykatën e Apelit e cila do të vendos sot se kujt do i...

Hajdari: Protestat duhet të vazhdojnë, opozita të kthehet në mburojë të qytetarëve

Ish-deputetja Rudina Harjdari  është shprehur se protesta e 11 shkurtit pati pjesëmarrje të lartë aq sa u pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Në...

A e ka takuar McGonigal? Ja si përgjigjet Rudina Hajdari

Ish-deputetja Rudina Hajdari ka hezituar të përgjigjet teksa është pyetur nëse e takuar ish-agjentin e FBI-së McGonigal. Në  lidhje me këtë çështje...

Rudina Hajdari i kthehet deputetit të PS: U tallët me Berishën, ju frymëzon Rama

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u godit sot me grusht në fytyrë nga Gert Shehu, një 31- vjeçar i cili...

“Notë maksimale procesit”, Hajdari: Model i vlefshëm, kështu fiton PD

Ish-deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka vlerësuar maksimalisht procesin e primareve të PD-së, të zhvilluar ditën e sotme në të gjithë...

Rudina Hajdari: SHBA e ka problemin me Berishën, me PD-në ka komunikim

Rudina Hajdari ka deklaruar se SHBA dhe Britania ka komunikim me Partinë Demokratike. E ftuar në emisionin "Now" në Euronews Albania, ish-deputetja...

Basha i përfshirë me Ramën në Portin e Durrësit? Hajdari: Nuk do surprizohesha

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari nuk do të surprizohej nëse ish-kryedemokrati, Lulzim Basha do të ishte përfshirë në aferën e...

Rama nuk mbledh dot aq njerëz sa në 12 nëntor, thotë Rudina Hajdari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk mbledh dot aq njerëz, sa ç'mblodhi opozita më 12...

Rudina Hajdari për 12 nëntorin: Populli i dha mesazh Ramës, nuk ka më popullaritet

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se protesta e 12 nëntorit ishte masive dhe kishte një pjesëmarrje të lartë të...

‘Uli ritmin e protestës’, Qafoku: Rudina foli se është e bija e Azem Hajdarit

Analisti Roland Qafoku ishte i pranishëm në Euronews Albania, duke komentuar drejtpërdrejt protestën e 12 nëntorit. Pas fjalimit të ish-deputetes Rudina Hajdari,...

Hajdari: Berisha të qëndrojë larg Primareve, e kundërta do dëmtonte procesin

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha nuk duhet të ndërhyjë...

“Alimehmeti risi e jashtëzakonshme në PD”, Hajdari flet për kandidaturat e primareve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, komentoi kandidatët për primaret në PD, për kryetar Bashkie në Tiranë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Konfiskimi i ‘Eyes of Tirana’, Hajdari: Rama qesharak, sinjali për biznesmenët

Kryeministri, Edi Rama deklaroi se 4,646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës, i kanë kaluar shtetit me kontratë noteriale. Përmes...

Hajdari: VKM për ndërtimet pa leje, abuzim që Rama bën me pushtetin

Ish-deputetja Rudina Hajdari në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se VKM për ndërtimet pa leje është një abuzim që...

Hajdari: Kam kritikuar Berishën, por duhet respektuar vullneti i anëtarësisë

"Unë kam kritikuar zotin Berisha në momentin kur u zgjodh si lider i saj, sepse mendoja që Partia Demokratike duhet të...

‘Alibeaj të tërhiqet’, Hajdari: Berisha u zgjodh kryetar nga votat e demokratëve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari deklaroi se Enkelejd Alibeaj duhet të tërhiqet dhe të njohë Sali Berishën si kryetar të...