rudina hajdari

Hajdari: Kam kritikuar Berishën, por duhet respektuar vullneti i anëtarësisë

"Unë kam kritikuar zotin Berisha në momentin kur u zgjodh si lider i saj, sepse mendoja që Partia Demokratike duhet të...

‘Alibeaj të tërhiqet’, Hajdari: Berisha u zgjodh kryetar nga votat e demokratëve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari deklaroi se Enkelejd Alibeaj duhet të tërhiqet dhe të njohë Sali Berishën si kryetar të...

Rudina Hajdari: Përçarja dhe lufta për poste brenda PD-së i shërben Ramës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se lufta e brendshme dhe dëshira për poste brenda kësaj force politike, po i...

Edhe sot ka mjete lundruese të pakontrolluara në Himarë, thotë Rudina Hajdari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë së në plazhet në jug të vendit, edhe sot ka mjete lundruese të pakontrollurara,...

Hajdari: Berisha super energjik, edhe socialistët e admirojnë këtë fakt

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe ish-deputetja, Rudina Hajdari tha se kryedemokrati Sali Berisha është super energjik dhe këtë...

Hajdari: Basha nuk duhet të rikthehet në krye të PD-së, Berisha di të fitojë

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe ish-deputetja, Rudina Hajdari deklaroi se Lulzim basha nuk duhet të rikthehet në krye...

Rudina Hajdari: S’duhet larguar Berisha, por na duhet një ekip i ri në PD

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari po përgatitet që të rikthehet pasi u largua në 2018-ën, kur nuk pranoi të digjte...

Rudina Hajdari mbështet Berishën: Kuvendi i 11 dhjetorit ringre PD-në

Ish-deputetja, Rudina Hajdari mbështet statutin e propozuar në Kuvendin e 11 dhjetorit, me të cilin beson se mund të ringrihet PD. Në...