rusja

“Zelenky i pashëm”, rusja gjobitet për komentet ndaj presidentit ukrainas

Një qytetarë ruse 70 vjeçe është gjobitur me 40 mijë rubla ose 393 paund sepse e cilësoi presidentin e Ukrainës një...

Rusja kërkon azil politik në Shqipëri, Timofoeva: Më rrezikohet jeta

Svetlana Timofeeva, rusja e arrestuar në vendin tonë ka kërkuar azil politik në Shqipëri. 33-vjeçarja po mbahet në burg për sulmin ndaj...

Moska po shpëton spiunen ruse, gazetari: Negocimi për dëbimin, në nivel diplomatik

Gazetari Lavdrim Lita dha se urdhër-arresti i lëshuar nga gjykata në Moskë për shtetasen ruse të arrestuar në Shqipëri është një...

Gjykata në Rusi lëshon urdhër arresti për ‘spiunen’ ruse të kapur në Shqipëri

Një gjykatë në Moskë ka lëshuar fletarrestim për Svetlana Valeryevna Timofeyeva, të dhënat personale të së cilës përkojnë plotësisht me të...

‘Nuk sponsorizohet nga ndonjë inteligjencë e huaj’, çfarë shkruante rusja në blog

Svetlena Timofoeva, 33-vjeçarja ruse u arrestua bashkë me dy shtetas të tjerë nga të cilët njëri rus dhe tjetri ukrainas pas...

FOTO/ Kush është rusja që mori pjesë në sulmin në uzinën e Gramshit

Svetlena Timofoeva, 33-vjeçarja ruse u arrestua bashkë me dy shtetas të tjerë nga të cilët njëri rus dhe tjetri ukrainas pas...

Grenell kritika Kosovës për arrestimin e gazetares ruse: Precedent i tmerrshëm

Ish i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar për arrestimin dhe shpalljen “non...

Nga Moska në Shqipëri nga Serbia, rusja tregon vështirësitë e bllokimit në Rusi

Irina është nga Rusia dhe prej vitesh jeton dhe punon në Shqipëri. Së bashku më djalin e mitur pak ditë më...