saimir tahiri

Ferhati: Ja 3 tentativat e Saimir Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Gazetari Eni Ferhati tha për Euronews Albania se Saimir Tahiri që prej ditës së parë që është burgosur ka pasur disa...

Avokati: Cili është fati i keq i Saimir Tahirit për të marrë pafajësinë

Avokati Jordan Daci komentoi nga studio e emisionit “Revieew” në Euronews Albania, mundësitë që ish-ministri i Brenshëm Saimir Tahiri të fitojë...

Lirimi nga burgu i Tahirit, Yuri Kim bën deklaratën e fortë: Do të ketë pasoja…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkruar në faqen e saj zyrtare në Twitter lidhur me privilegjet në sistemin e drejtësisë në...

U lirua sot nga burgu, flet për herë të parë Saimir Tahiri

Ish-ministri Saimir Tahiri, ka reaguar për herë të parë pasi u lirua nga burgu ditën e sotme. Në një postim që ka...

Lirohet nga burgu ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri

Gjykata e Elbasanit ka liruar nga burgu ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirir, duke vendosur që ta kryejë pjesën e mbetur të...

Saimir Tahiri kërkesë për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të babait

Saimir Tahiri ka dorëzuar kërkesë në Drejtorinë e Burgjeve për të marrë pjesë në ceremoninë mortore për vdekjen e babait te...

“O ba si nuk më prite?”- Ndërron jetë i ati i ish-ministrit Saimir Tahiri

Bashkim Tahiri, babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka ndërruar jetë këtë të enjte. Lajmi është bërë publik nga vetë ish-ministri...

Shtyhet gjyqi ndaj Saimir Tahirit, ja kur do të mbahet seanca e radhës

Është shtyrë procesi gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në Gjykatën e Elbasanit. Ka qenë avokati mbrojtës i ish-ministrit ai i...

Shtyhet sërish procesi gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri

Shtyhet sërish procesi gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri, proces në të cilin Tahiri kërkon njohjen e shlyerjes prej tij të një...

Shtyhet procesi gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri, mungon avokati

Është shtyrë procesi gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se shkak për këtë është bërë mungesa...

Shtyhet sërish seanca për Saimir Tahirin, ish-ministri kërkon lirinë

Të enjten është shtyrë seanca në Gjykatën e Elbasanit për kërkesën për liri të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili...

Dënohet me 8 vite e 8 muaj burg ish-truproja e Saimir Tahirit

Dënohet me 8 vite e 8 muaj burg Hekuran Marku, ish-truproja i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Teksa prej më shumë se...

Avokati denoncon gjykatën: Shkelja me Avdylajt e Shijakut për dosjen e drogës

Avokati Arbër Hoxha ka treguar shkeljet ligjore që janë bërë  nga Gjykata për rastin e Astrit Avdylajt në dosjen e Shijakut...

Kryemadhi: Veliaj mori të gjithë bandat e Saimir Tahirit, ja si mundet

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi thotë se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, tanimë është më i fuqishëm se vetë...

Kreshnik Spahiu: Policia e Tahirit dhe Xhafajt, më e fortë se e sotmja

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se policia nën drejtimin e ish-ministrave të Brendshë, Saimir Tahiri, Fatmir Xhafajt, por edhe Sandër Lleshit, ishte...

Rama dhe Tahiri kanë kryer krime kundër njerëzimit në Lazarat, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri kanë kryer krime kundër...