saimir vishaj

Avokati Vishaj: Vajza në video-skandalin e Gjicit ka përgjegjësi penale, ja ligji…

Avokati Saimir Vishaj tha për “Now me Erla Mëhillin”, se vajza e shfaqur në video-skandalin seksual me Safet Gjicin ka përgjegjësi...

SPAK kërkoi 10 vite burg për Kokën, avokati: Rast ekstrem, e përfshirë politika

Avokati Saimir Vishaj, ka reaguar pas shpalljes së pretencës së SPAK që kërkoi 10 vite burg për ish-ministrin Lefter Koka dhe...

Vishaj: Krimineli gjithmonë në avancë, policia shkoi 40 min pas vrasjeve të Hutrës

Avokati Saimir Vishaj është shprehur se në vendin tonë krimineli është gjithmonë në avancë para policisë. Në një intervistë për emisionin “Good...

Vishaj: Tmerr kur e dëgjon, 80 % e të dhunuarave kanë frikë dhe turp të denoncojnë

Avokati Saimir Vishaj është shprehur se 80% e njerëzve të dhunuar në Shqipëri kanë frikë të denoncojnë. I ftuar në emisionin “Good...

Vishaj: Duhet një regjistër për kriminelët që ushtrojnë dhunë në familje

Avokati Saimir Vishaj është shprehur se duhet një regjistër për të  evidentuar personat që janë të dhunues dhe që vënë shoqërinë...

Godet Vishaj: Dan Hutra e “bleu” me lekë gruan e dytë, i njihja të dy personalisht

Avokati Saimir Vishaj është shprehur se e njihte personalisht Dan Hutrën duke thënë se ky i fundit e bleu me lekë...

“300 avokatë ikën në Gjermani”, togat e arta ngrenë problemet e reformës në drejtësi

Shoqata e avokatëve penalistë ngrenë shqetësime sa i takon situatës problematikë në sistemin drejtësisë. Kreu i saj Sajmir Vishaj thotë se...

Gazetarja debat me avokatin: Viktima la punën, ia morën të ardhurat dhe e mbyllën

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë në Kosovë nga ish-bashkëshorti është kthyer në temë debati në shumë studio televizive. Së fundmi në emisionin “Good...

‘Rekurs në Gjykatën e Lartë’, avokati Vishaj: S’ka prova që studentët janë spiunë

Avokati i ukrainasit Fedir Alpatov, Saimir Vishaj u shpreh se asnjë nga studentët e arrestuar për ngjarjen në uzinën e Gramshit...

Shoqata e Avokatëve vijon bojkotin për masat e sigurisë dhe seancat gjyqësore

Shoqata e Avokatëve Penalistë ka vendosur që të bojkotojë seancat për masat e sigurisë për 10 ditët e ardhshme dhe pa...