saimirtahiri

Dënimi i Tahirit vërtetoi akuzat e PD-së, sipas Bashës

Fakti që Saimir Tahiri ndodhet në qeli, vërteton se kauza e PD-së është e drejtë. Kështu u shpreh Lulzim Basha gjatë një...

Arsyet që çuan në dënimin e Saimir Tahirit, sipas Gjykatës

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka vërtetuar me prova se Saimir Tahiri ka përfituar nga Moisi Habilaj dhe Artan Habilaj për...

Yuri Kim reagon pas dënimit të Tahirit: Askush nuk është mbi ligjin

Yuri Kim ka reaguar pas dënimit nga Gjykata të Saimir Tahirit, duke thënë askush nuk është mbi ligjin. Përmes një postimi në...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...