sali

“Ty të pëlqen që…” Debat për videot intime në Kuvend. PS: Të përjashtohet Berisha

Nënkryetarja e Grupit Parlamentar të PS-së, Anila Denaj, kërkoi nga Kuvendi që të marrë masa displinore ndaj gjuhës seksiste të përdorur...

Protesta, zgjedhjet lokale e situata në PD/ Sali Berisha sot nw Now me Erla Mëhillin

Nga beteja përballë Edi Ramës te sfida për kthimin e unitetit brenda selisë blu. Cilat janë objektivat e protestës dhe çfarë...

3 çështjet që mund t’i japin zyrtarisht Sali Berishës logon e PD

Janë 3 çështje të depozituara në Gjykata nga Partia Demokratike që mund ta përmbysin situatën në të cilën gjendet kjo parti. Gazetari...

Berisha ka mbështetur Millosheviçin në masakrën e Sebrenicës, pretendon Balla

Taulant Balla akuzoi Sali Berishën se ka ndihmuar ushtrinë serbe të Millosheviçit gjatë masakrës në Sebrenicë. “Në korrik të vitit 1995, presidenti...

SPAK kërkon 3 vjet e 6 muaj burg për ish-prokurorin e Sarandës Sali Hasa

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencë për ish-prokurorin e Sarandës Sali Hasa duke kërkuar dënimin me 3 vjet e 6 muaj...

Paloka: E pranuam Alibeajn për të mos përçarë PD-në

Komisioni i Rithemelimit e ka pranuar Enkelejd Alibeajn si kryetar të Grupit Parlamentar të PD-së për të mos krijuar çarje të...

Berisha largohet nga seanca parlamentare, dënon sjelljen e Ramës

Berisha është larguar nga seanca parlamentare e të enjtes, pas përplasjeve me drejtuesen e kësaj seance, Ermonela Felaj. Sali Berisha kërkoi fjalën...

Berisha të tërhiqet që demokratët të bashkohen, thotë Alibeaj

Enkelejd Alibeaj mendon se në mënyrë që demokratët të bashkohen, Sali Berisha duhet të tërhiqet nga pretendimi për PD-në, ashtu siç...

Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj,...

Berisha denoncon ndërhyrjen e policisë ndaj protestuesve në Durrës

Sali Berisha ka postuar një video në faqen e tij në Facebook ku shihet policia duke shoqëruar disa protestues në Durrës. Situata...

Berisha: Shqipëria ka çmimet më të larta në Europë për naftën dhe gazin

Ish-Kryeministri Sali Berisha po zhvillon një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp. Arsyeja është denoncimi i qeverisë Rama për rritjen e çmimit të...

Banorët e 5 Majit po mashtrohen nga bashkia, pretendon Berisha

Sali Berisha akuzoi se dokumenti që po u ofrohet banorëve të 5 Majit nga bashkia është mashtrim. Sipas ish-kryeministrit, bashkia me mbështetjen...

Votimet për kandidatin e Berishës në Lushnjë zhvillohen në selinë e PD-së

Votimet për kandidatin e Sali Berishës për bashkinë Lushnjë, po zhvillohen në mjediset e selisë blu të këtij qyteti. Procesi i...

Vijon pa probleme votimi në Shkodër, interes i lartë nga anëtarët e PD-së

Që prej orës 08:00 të mëngjesit të sotëm ka nisur procesi i votimit për kandidatët e Sali Berishës në bashkinë Shkodër...

Nis votimi për përzgjedhjen e kandidatëve të Berishës për 6 marsin

Ditën e sotme po zhvillohen votimet në 6 bashki, për të përzgjidhur kandidatët e PD-së së Sali Berishës për zgjedhjet e...