salianji

Spiropali: Tymuesen e mbajti Salianji, po tymi dilte nga koka e Saliut

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali reagoi lidhur me situatën e krijuar sot në Parlament ku deputetët e PD përmbysën...

Mbledhja Berisha-Bardhi, Salianji: Të përjashtohet nga grupi kushdo që…

Vetëm 5 ditë para zgjedhjeve të pjesshme në Kukës, deputetët demokratë mbështetës të grupimeve të Berishës dhe Bardhit janë mbledhur këtë...

Salianji për ndryshimet statutore në PD: Si mundet një pakicë t’i imponohet shumicës

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania, ku komentoi zhvillimet më të fundit...

Salianji: Kur larguam Lulin i prishëm terezinë Ramës, koha të merremi me ju

Ervin Salianji ishte në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania kur u shpreh se Partisë Socialiste s’i vjen mirë që...

“Dikur i akuzonin”/Salianji: 80% e ish-ministrave të Berishës bashkëpunojnë me Ramën

Ervin Salianji deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se 80% e ish-ministrave të qeverisë Berisha sot bashkëpunojnë me...

I kujtoi Nanon, Pëllumbi i kthehet Salianjit: Ndryshimet në PS i bëri im atë

“Fatos Nano mbahet si politikan liberal pikërisht sepse kishte demokraci brenda partisë, ndërsa PS-ja sot është si repart ushtarak”. Ishte kjo...

“Tani që u bashkuat po na fusni frikën”, deputeti i PS ironizon Salianjin

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi ironizoi Ervin Salianjin gjatë një debati në “Noë me Erla Mëhillin” në Euronews Albania. Ai iu...

“Rast i madh korrupsion, është zhytur gjithë qeveria”, Salianji: Rama të dorëhiqet

Deputeti i Partisë  Demokratike Ervin Salianji tha në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së këshillit të mandateve se dosja Ahmetaj...

“S’ka burrë nëne që na mbyll gojën”- Salianji: Pyetjet që shqetësuan PS për Hysenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, foli për mediat pas debateve në Komisionin e Sigurisë që çuan në mbylljen e mbledhjes...

Salianji: Partia Demokratike zyrtare do të tretet, e ka marrë peng Basha

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, komenti nga ambientete e jashtme të parlamentit situatën në Partinë Demokratike zyrtare, pas tensioneve në...

Arrestimi i Dakos| Reagon Salianji dhe Paloka: Skenari: Edvin Rama, regjia: Yuri Kim

Deputetët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Ervin Salianji kanë reaguar pas lajmin të vetëdorëzimit të Vangjush Dakos në policinë e...

Salianji: PD po shkon drejt çarjes dhe krijimit të partive të reja

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të garojë për drejtimin e...

Humbja e Bashkë Fitojmë, Salianji: Çdo deputet të mbajë përgjegjësi për zonën e tij

Nga jashtë parlamentit të Shqipërisë, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji komentoi humbjen e opozitës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Salianji...

“Pikëllim për Shqipërinë”, Salianji: Një rreze shprese vjen nga Kavaja

Përfaqësuesi politik i “Bashkë Fitojmë” në Kavajë, Ervin Salianji ka thënë se fitorja e kandidatit Fisnik Qosja ka qenë një rreze...

Salianji nga Kavaja: Do e respektojmë kundërshtarin, presim rezultatin final

Drejtuesi politik i “Bashkë Fitojmë” për Kavajën, Ervin Salianji foli menjëherë pasi Fisnik Qosja fitoi votat e nevojshme për të qenë...

Salianji sulmon Gjylametin: Po të ruaj se je zonjë, s’ke nivel të merresh me mua

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji u përplas në “Now me Erla Mëhillin” me deputeten e Partisë Socialiste, Blerina Gjylametin. Sipas tij,...