salih mustafa

Protestë në Prishtinë kundër Gjykatës Speciale pas dënimit të Salih Mustafës

Në Prishtinë është zhvilluar një protestë kundër Gjykatës Speciale pas dënimit me 26 vjet burgim për krime lufte të ish-komandantit të...

Dënimi me 26 vite burg i Salih Mustafës, reagon Kurti: Vendim indinjues

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e quajti indinjues vendimin e Gjykatës Speciale për Salih Mustafën i cili u dënua me 26...

Krasniqi: Dënimi i Salih Mustafës është i rëndë, nxit indinjatë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, deklaroi se dënimi i sotëm i ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa, është dënim i rëndë që...

Përfundon paraqitja e provave për Salih Mustafën në Hagë

Trupi gjykues në rastin ndaj Salih Mustafës në Hagë i ka dhënë fund paraqitjes së provave dhe ka urdhëruar palët që...