salmonela

Eksperti ushqimor: Kujdes nga salmonela, lajini vezët e fshatit para përdorimit

Abdyl Sinani, ekspert i sigurisë ushqimore tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se vezët e fshatit që bëhet...

Mbyllet fabrika e Kinder në Belgjikë

Autoritetet belge urdhëruan të premten mbylljen e fabrikës së çokollatave Kinder, pas dyshimeve për praninë e salmonelës në produktet e saj. Vendimi,...

Nisin hetimet për Kinder pas zbulimit të salmonelës

Zyrtarët evropianë të shëndetësisë kanë nisur të hetojnë për rastet me salmonelë në çokollatat Kinder. Në një deklaratë për mediat  Qendra Evropiane...

Kosova heq nga tregu disa produkte Kinder, shkak bakteri salmonela

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në Kosovë (AUV) ka hequr nga tregu disa produkte të çokollatës Kinder. Ky vendim vjen pas raportimeve...

Vezët Kinder të prekura nga salmonela, zbrazen raftet në Britani

Ferrero ka hequr vezët Kinder Suprise nga raftet e dyqaneve në Britani për shkak të salmonelës. Kompania italiane e ëmbëlsirave e mori...