salzburg

Milani spektakolar ndaj Salzburgut, Juventus mposhtet sërish nga PSG

Milani ka siguruar kualifikimin më tej në Champions League, pas një fitore spektakolare ndaj Salzburgut. Kuqezinjtë triumfuan në San Siro me rezultatin...

Nis festivali i Salzburgut, për ata që duan operën dhe muzikën e bukur

Festivali i Salzburgut është një festivalet më të mëdha të muzikës që zhvillohet në Europë. Ai organizohet në Austri, në vendlindjen e...

Dortmund pranë transferimit të sulmuesit që pritet të zëvendësojë Haland

Borusia Dortmund është në kërkim të një sulmuesi të ri dhe futbollisti i Red Bull Salzburg Karim Adeyemi pritet t’i bashkohet...