samit

Scholz e konfirmon: Më 16 tetor, në Tiranë do mbahet Samiti i Procesit të Berlinit

Më 16 tetor të këtij viti, në Tiranë do të mbahet Samiti i Procesit të Berlinit. Lajmin e konfirmoi kancelari gjerman, Olaf...

Guterres: Do të mbledh një samit ambicioz për klimën në shtator 2023

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres tha sot në Nju Jork se do të thërrasë një samit për klimën për...

Panariti: Në samit mungoi strategjia e zgjerimit

Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Panariti komentoi në një intervistë për Euronews Albania punimet e samitit të 6 dhjetorit. Ai tha se pavarësisht...

Samiti në Tiranë, Ngjela: Hap vendimtar drejt Perëndimit

Avokati Spartak Ngjela e konsideron një hap vendimtar drejt Perëndimit, mbajtjen e samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë. Në një intervistë për Euronews...

Pse Vuçiç doli i humbur dje? Analisti Daci zbulon çfarë ndodhi brenda samitit

Analisti Alban Daci deklaroi se Serbia doli e humbur nga samiti BE-Ballkani Perëndimor, që u zhvillua ditën e djeshme në Tiranë. Në...

Fotografi: Më i vështirë për t’u fotografuar në samit ishte Vuçiç, rri i ngrirë

Fotografi Armando Babani thotë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ishte më i vështiri për t'u fotograguar, ndër personalitetet në samitin...

A do zgjidhen mosmarrëveshjet Kosovë-Serbi në samitin në Tiranë? Flet Edi Rama

Kryeministri Edi Rama e konsideron një çështje të vështirë Kosovën dhe Serbinë, në lidhje me mosmarrëveshjet që të dyja vendet kanë. Në...

‘Historike’, Rama: Askush nuk e imagjinonte që samiti do mbahej në Tiranë

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një ngjarje historike mbajtjen e samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor, që...

Presidentja e KE-së mbërrin në samit, pritet nga kryeministri Rama

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen mbërriti në samitin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor që zhvillohet...

VIDEO | Rruga e bllokuar për shkak të samitit, qytetarët përplasen me policinë

Masat e shtuara të sigurisë në kuadër të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor, ka bërë...

Samiti i BE-së, Muhamet Rrumbullaku inspekton masat e sigurisë në Bulevard

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka inspektuar në terren masat e sigurisë, në kuadër të zhvillimit të...

Shtohen forcat e policisë në Bulevard për samitin e BE-së

Forcat e policisë janë shtuar në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në kryeqytet, zonë e cila cilësohet brenda perimetrit të sigurisë, për...

Samit dhe protestë, sot Tirana e ‘blinduar’

Këtë të martë, më 6 dhjetor në Tiranë do të zhvillohet samiti i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor. Në këtë...

Andi Bushati: Arsyeja pse do mungojë Albin Kurti nesër në Tiranë

Në një debat në “Now me Erla Mëhillin” u diskutua se përse në Tiranë për samitin do të jetë e pranishme...

Gjiknuri ironizon protestën: Sikur po vjen pleqësia e BE për gjaqet tona

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha në “Now me Erla Mëhillin” se protesta e opozitës në të njëjtën...

Dritan Hila: Berisha do të tregojë që destabilizon vendin

Analisti Dritan Hila tha në “Now me Erla Mëhillin” se Sali Berisha me protestën e 6 dhjetorit do të tregojë që...