samiti be-ballkani perendimor

Liberalizimi i vizave, Osmani: BE-ja të lëvizë nga fjalët në vepra

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh para samitit të BE-Ballkani Perëndimor se sot nuk është një takim për dialog apo...

Samiti BE-BP, Laureta Omeri: S’ka vonesa në fluturime, çdo gjë nën kontroll

Drejtoresha e “Albcontrol” Laureta Omeri tha se janë marrë të gjitha masat për të pritur delegacionin e BE dhe të Ballkanit...

Balluku: Në samitin e së martës do firmosen marrëveshje të rëndësishme

Zv.kryeministrja Belinda Balluku u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se në samitin BE-Ballkani Perëndimor që pritet të zhvillohet në...

TIA njoftim me rëndësi për qytetarët që udhëtojnë nesër nga Rinasi

Aeroporti "Nënë Tereza" njofton se të gjithë pasagjerët, të cilët kanë për të udhëtuar nesër nga ky aeroport duhet të jenë...

Ambasadorja gjermane në Beograd: Shpresojmë që Serbia të jetë në samitin e Tiranës

Ambasadorja gjermane në Serbi, Anke Konrad deklaroi këtë të shtunë se qeveria serbe duhet të ketë përfaqësuesin e saj në samitin...

Osmani do përfaqësojë Kosovën në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të përfaqësojë Kosovën në samitin midis Bashkimit Evropian dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor, që do...

Rrugët që do të bllokohen në Tiranë për samitin e Ballkani Perëndimor-BE

Policia e Shtetit ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e samitit të BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë më 6 dhjetor. Masat dhe...

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor (AGJENDA)

Më 6 dhjetor mbahet samiti i parë mes liderëve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Në faqen...

Protesta e 6 dhjetorit, Deda: Opozita po godet në mënyrë të tërthortë Samitin

Reldar Deda, kryeredaktor i gazetës Liberale, u shpreh se takimi mes kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe kreut të...