samiti i be-bp

Mitsotakis në Tiranë: Optimist se me qeverinë shqiptare do gjejmë zgjidhje për detin

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis tha se Shqipëria dhe Greqia do ta gjejnë një zgjidhje për çështjen e detit. Këtë e tha në...

Samiti në Tiranë, BE: Së bashku do të forcojmë partneritetin tonë strategjik

Ditën e nesërme, për herë të parë në vendin tonë do të mbahet samiti i Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit...