sanksionon

Britania sanksionon pesë rusë pas dënimit të kritikut të Kremlinit

Mbretëria e Bashkuar sanksionoi pesë rusë pas dënimit me 25 vjet burg të veprimtarit opozitar rus, Vladimir Kara-Murza, i cili ka...

BE sanksionon grupin Wagner për luftën në Ukrainë

Bashkimi Evropian bëri të ditur të enjten, më 13 prill, se grupi mercenar rus Wagner është futur në listën evropiane të...

Britania sanksionon bashkëpunëtorë të oligarkëve rusë

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka bërë të ditur listën e re të sanksioneve lidhur me pushtimin rus të Ukrainës. Me...

Britania sanksionon ushtarakë rusë dhe kompani të dronëve iranianë

Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar për sanksione të reja që shenjestrojnë komandantë të lartë rusë dhe kompani e zyrtarë iranianë të...

Shqipëria sanksionon gjeneralët iranianë

Shqipëria ka përfshirë në listën e sanksioneve tre gjeneralë iranianë dhe kompaninë që qëndron pas prodhimit të dronëve Shaheed. Të sanksionuar janë...

Britania e Madhe sanksionon njeriun e dytë më të pasur të Rusisë

Kushërira e Vladimir Putinit dhe njeriu i dytë më i pasur i Rusisë janë personat më të fundit të Kremlinit që...

SHBA sanksionon dy politikanë të tjerë në Ballkan

Dy politikanë të tjerë nga Ballkani janë sanksionuar nga Zyra e Departamentit të Thesarit të SHBA. Marinko Cavara, president i Federatës së...