Sanna Marin

Humbi zgjedhjet në Finlandë, Sanna Marin largohet nga posti i kryetares së partisë

Kryeministrja finlandeze në largim, Sanna Marin ka njoftuar se do të japë dorëheqjen si kryetare e Partisë Socialdemokrate në kongresin e...

Sanna Marin mposhtet nga konservatorët e Finlandës në një garë të ngushtë

Udhëheqësi konservator finlandez Petteri Orpo ka fituar një garë zgjedhore të ngushtë, duke mundur qendrën e majtë të kryeministres Sanna Marin. "Ne...

‘Siguria e Evropës është sfiduar nga Rusia”, Marin: Çfarë do diskutojmë në samit

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin mbërriti në Tiranë në kuadër të zhvillimit të samitit të Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit...

Deklarata e fortë e kryeministres finlandeze: Evropa do të ishte në telashe pa SHBA

Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka deklaruar se Evropa nuk është e fortë për t'i bërë ballë pushtimit rus të Ukrainës vetë...

Kryeministrja e Finlandës lirohet nga akuzat për sjellje të pahijshme

Kryeministrja finlandeze Sanna Marin është liruar nga akuza për sjellje të pahijshme për një video nga një festë që u publikua...

Furxhi: Si u takova me kryeministren e Finlandës, çfarë më tha për Ramën

Aktivisti Nestor Furxhi ka treguar se si e takoi kryeministren e Finlandës, Sanna Marin. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians”...

Kryeministrja finlandeze rezulton negative në testin e drogës

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin, ka rezultuar negative në një test droge që ajo bëri pasi një video e publikuar javën e kaluar...

“Jemi miq”, reagon këngëtari që u shfaq duke vallëzuar me kryeministren finlandeze

Ylli i rrokut, i cili u filmua fshehurazi duke kërcyer në mënyrë intime me kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, ka këmbëngulur...

Festa ishte private dhe videoja nuk duhej publikuar, thotë kryeministrja e Finlandës

Kryeministrja finlandeze, Sanna Marin ka pranuar se ka bërë festë të shfrenuar pas publikimit të videove private, por tha se është...

Festa e shfrenuar e kryeministres shkakton debate në Finlandë

Në Finlandë, kryeministrja e vendit Sanna Marin është vënë në kritika pas publikimit të një video ku ajo shfaqet duke festuar...

Finlanda dhe Estonia thirrje BE-së: Ndaloni vizat turistike për rusët

Udhëheqësit e Estonisë dhe Finlandës duan që vendet evropiane të ndalojnë lëshimin e vizave turistike për qytetarët rusë, duke thënë se...

Kryeministrja e Finlandës: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin shpreh mbështetjen e plotë të Finlandës për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Këtë deklaratë, kryeministrja e Finlandës...

Kryeministrja e Finlandës në Tiranë, takim me Ramën

Këtë të martë, kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin ka mbërritur në Tiranë dhe është pritur me ceremoni zyrtare në Kryeministri. E shoqëruar...