sarande

Arrestohet pronari i lokalit në Sarandë ku humbi jetën 17-vjeçari

Policia kufitare në Qafë-Botë ka arrestuar pronarin e lokalit në Sarandë, ku pak kohë më parë humbi jetën një 17-vjeçar për...

Një jetë me firzamonikën, kush është 66-vjeçari që mahnit turistët në Sarandë

Vasil Çuko, një pensionist nga Saranda, çdo ditë ulët në shëtitoren e qytetit bregdetar dhe luan muzikë me firzamonikë. Këtë profesion e...

Gjendet i vdekur shtetasi danez në Sarandë

Një turist danez është gjetur pa shenja jete në dhomën e hotelit në Sarandë. Policia bën me dije se paraprakisht dyshohet që...

Në kërkim që prej vitit 2019, arrestohet 36-vjeçari në Sarandë

Një 36-vjeçar i cili ishte në kërkim është kapur nga Policia e Sarandës. Ai akuzohet si pjesë e një grupi i cili...

Kush është 37-vjeçari që u gjet i vetëvarur në hotelin në Sarandë (EMRI)

Burime bëjnë me dije se 37-vjeçari që u gjet pajetë në dhomën e hotelit është Laçi Pirro nga Korça. I riu është...

Vetëvritet në dhomën e hotelit 37-vjeçari në Sarandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë ku një 37-vjeçar nga Korça ka vrarë veten në dhomën ku po qëndronte. “Sot,...

Megaoperacioni në vend, në total arrestohen 200 persona, sekuestrohen drogë e armë

Një megaoperacion anti-drogë është shtrirë sot në të gjithë vendin ku deri më tani janë arrestuar 200 persona. Operacioni i zhvilluar nga...

Si u prit dita e parë e shkollës në Durrës, Sarandë, Fier, Shkodër e Korçë

Rreth 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend do të nisin këtë të hënë vitin e ri shkollor. 70 mijë...

Me sytë nga shkolla profesionale/ Shtohen kërkesat nga të rinjtë në Sarandë

Të rinjtë po shohin edhe shkollat profesionale për të marrë një zanat në të ardhmen. Kërkesat në rritje janë parë në...

Pushues në Sarandë edhe në tetor, 70% e hoteleve të zëna deri në fund të vjeshtës

Në Sarandë sezoni turistik, nuk përfundoi me verën. Për muajit shtator dhe tetor prenontimet janë në masë të madhe, ndërsa ka...

Lejuan hedhjen e interteve në Butrint, 2 të arrestuar në Sarandë

2 persona janë arrestuar për shpërdorim detyre në Sarandë. 3 të tjerë janë nën hetim për të njëjtën vepër penale. Bëhet fjalë...

Rrezikoi jetën pasi gomonia iu përmbyt në mes të detit, shpëtohet turisti

Një turist është shpëtuar nga mbytja paraditen e kësaj të hëne pasi ju përmbyt gomonia në mes të detit në Sarandë. Ngjarja...

FOTO| Po kthehej nga dasma e vëllait, viktima e aksidentit në afërsi të Konispolit

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur në aksin Sarandë-Qafë Botë, në afërsi të Konispolit. Në foto shihet viktima Adriana Prendi,...

Sherr mes të rinjve në Sarandë, plagoset me thikë 21-vjeçari

Një plagosje me thikë ka ndodhur pas një sherri banal në qytetin e Sarandës këtë të enjte, ku i plagosur ka...

EMRI| Ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, arrestohet 67-vjeçari në Sarandë

Një 67-vjeçar i identifikuar si Jorgo Shemsho është arrestuar nga policia e Sarandës për veprën penale “Ngacmimi seksual”. Policia tha se arrestimi...

Kush është pronari i diskotekës në Sarandë, në kërkim për vdekjen e kamarierit

Një 17-vjeçar ka humbur jetën në vendin e punës, rreth orës 1:15 të së shtunës pasi kavoja e ashensorit që përdorej...