Saudite

Arabia Saudite në mbështetje të palestinezëve, negociatat e “fshehta” me Amerikanët

Sundimtari de fakto i Arabisë Saudite - Princi i Kurorës Mohammed Bin Salman - ka zhvilluar këtë të martë një bisedë...

Neymar drejt Arabisë Saudite, L’Equipe: Kontrata çështje orësh, ja sa do të fitojë

Në Francë, finalizimi i kalimit të Neymar nga Paris Saint-Germain te Al Hilal konsiderohet çështje kohe. Siç zbulon gazeta franceze “L’ Equipe”, drejtuesit e kampionëve...

Rihapet ambasada saudite në Iran pas shtatë vjetëve

Ambasada e Arabisë Saudite në Teheran e ka rifilluar punën të mërkurën, pas rregullimit të marrëdhënieve mes dy vendeve plot shtatë...

Gurët e çmuar që Bolsonaro mori nga sauditët iu dorëzuan Bankës Qendrore

Përfaqësuesi i ish-presidentit brazilian Jair Bolsonaro i dorëzoi sot Bankës Qendrore një grup gurësh të çmuar që mori si dhuratë nga...

Messi merr ‘ofertën e çmendur’ nga Arabia Saudite, mund të zbresë Ronaldon nga froni

Pas kalimit të Cristiano Ronaldos në Arabinë Saudite dhe nënshkrimit të tij me Al Nassr, objektivi i radhës i arabëve është Leo Messi. Synimi i shtetit...

Arabia Saudite sekuestron 46 mln pilula amfetaminë të fshehura në miell

Autoritetet në Arabinë Saudite thonë se kanë sekuestruar 46 milionë pilula amfetamine që ishin kontrabanduar në një ngarkesë mielli, një rekord...

Gruaja saudite dënohet me 45 vjet burg për postimet në internet

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka dënuar një grua me 45 vjet burg për postime në rrjetet sociale, sipas një OJQ...

Princi saudit ndalet në Athinë: Ta shndërrojmë Greqinë në qendër të hidrogjenit

Princi i kurorës saudite Mohammed bin Salman u ndal në Athinë, ndërsa filloi udhëtimin e tij të parë në Bashkimin Evropian...

1 milionë fuçi naftë në ditë në treg, masat e SHBA-së ndaj krizës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nxjerrin në treg sasinë më të madhe të rezervave të naftës, në përpjekje për të mbajtur...