seanca

Sot nis bojkoti i seancave për masat e sigurisë nga avokatët në Korçë

Këtë të premte, në Korçë ka nisur bojkoti i seancave për masat e sigurisë nga Dhoma e Avokatisë, ashtu siç ishte...

Avokatët në Korçë bojkotojnë edhe seancat për masat e sigurisë

Kryetari i Dhomës së Avokatisë në Korçë, Arben Lena deklaroi se është marrë një vendim për bojkotimin e seancave për masat...

Talo Çela i paaftë për kryerjen e grabitjes në Rinas, pretendon avokati i tij

Talo Çela ishte fizikisht i paaftë për kryerjen e grabitjes së Rinasit më 9 prill 2019. Kështu deklaroi avokati i tij,...

GJKKO nuk ndryshon masën e sigurisë, Bllako mbetet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur që të mos ndryshojë masën e sigurisë "Arrest...

Kushtetuesja nis shqyrtimin për shkarkimin e Metës

Në Gjykatën Kushtetuese ka nisur seanca ku do të shqyrtohet vendimi i parlamentit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Presidenti nuk...