seance

Mbahet sot seanca gjyqësore për Fatmir Mediun, ish-ministri nuk është i pranishëm

Seanca gjyqësore për ish-ministrin, Fatmir Mediu sa i takon çështjes “Gërdeci” do të mbahet këtë të premte në orën 10:00. “Ka nisur...

Megaoperacioni i SPAK, nis seanca për zyrtarët e lartë të drejtësisë dhe biznesmenin

Mëngjesin e së shtunës nisi seanca gjyqësore për 6 të arrestuarit gjatë operacionit "Metamorfoza" dhe dy të tjerë të kapur në...

Mbi 6 orë seanca për Dakon, gazetari: Ja dy masat e sigurisë që ndryshuan

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se seanca për Vangjush Dakon zgjati më shumë se 6 orë. Gjykata e Posaçme, konkretisht...

Mbahet seanca për Aldo Baren, paraqiten vlerësimet e sjelljes në burg

Këtë të enjte, në Elbasan u mbajt seanca e rradhës për Aldo Baren, i cili kërkon ulje të dënimit. Avokati Oligert Kume...

Deputeti demokrat, Flamur Noka përjashtohet nga seanca plenare

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar nga seanca plenare e cila po zhvillohet në Kuvend. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla...

Çështja Babale| Shtyhet seanca për Salianjin, ja arsyet

Gjykata e Apelit është tërhequr për të marrë një vendim për shtyrjen e seancës për deputetin e Partisë Demokratike Ervin Salianjin,...

“Ligjet po kalojnë vjedhurazi”, Alibeaj: 15 projektligje në një seancë

Ashtu si marrëveshja për portin e Durrësit apo ligji për hapjen e dosjeve, kreu i grupit parlamentar demokrat, Enkelejd Alibeaj akuzon...

“Kush është ky?!”, Açka shpërthen ndaj Ramës: Ka sjellje satanike

Deputetja e PD-së, Flutura Açka i cilësoi sjelljet e kryeministrit Rama si “satanike” gjatë fjalës së saj në Kuvend. Ajo u shpreh...

Tensione në Kuvend| Garda pas Berishës, Felaj ndërpret seancën

Seanca e kësaj të enjteje në Kuvend ka pasur tensione. Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka kërkoi vazhdimisht fjalën, ndërsa nënkryetarja Ermonela...

‘Qytetari ynë i pafajshëm’, konsullja e Ukrainës s’lejohet të marrë pjesë në seancë

Konsullja e Ukrainës është interesuar që të marrë pjesë në seancën që po zhvillohet ndaj 3 shtetasve të kapur në uzinën...

PD e përçarë edhe për seancën e betimit të presidentit të ri

Nesër pritet të zhvillohet ceremonia solemne e betimit të presidentit të ri, Bajram Begaj në Parlament. Edhe në këtë rast, Partia Demokratike...

“S’jam i pafajshëm”, i akuzuari për vrasjen e 18-vjeçares shfaqet me anti-plumb

Këtë të enjte është zhvilluar seanca në Gjykatën e Ferizajt ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, dy të akuzurave për përdhunimin...

Sot seanca e Kuvendit, diskutohet kompensimi financiar i ndërtuesve

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë Parlamentare. Në rendin e ditës është miratimi i aktit normativ për kompensimin financiar të ndërtuesve. Ky...

Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja del para vetingut

Mëngjesin e së premtes ka nisur seanca në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja. Drejtoria e Sigurimit të...

Kuvendi nis procedurën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit

Kuvendi ka nisur procedurën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit, pasi mandati 5-vjeçar i Erinda Ballancës mbaron në maj të këtij...

Seanca për shkarkimin e Metës, avokatët kërkojnë dorëheqjen e trupës gjykuese

Përfaqësuesit ligjorë të presidentit Ilir Meta kanë kërkuar përjashtimin e trupës që po shqyrton shkarkimin e tij në Gjykatën Kushtetuese, me...