sekrete

Kosova dhe SHBA marrëveshje për mbrojtjen e informacionit sekret

Qeveria e Kosovës dhe qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar një marrëveshje mbi masat e sigurisë me qëllim...

Detaje nga dasma “sekrete” e Rita Orës, bashkëshorti: Më propozoi ajo

“Ajo më propozoi dhe unë thashë “po” në çast,” është ky rrëfimi i regjisorit Taika Ëaititi për mënyrën se si ai...

“Serbia, ndihmoi me armë Ukrainën”- Beogradi reagon për dokumentet sekrete amerikane

Dokumentet sekrete të Pentagonit tregojnë se Serbia ka dërguar armë në Ukrainë. Kjo lëvizje mund të jetë dhe hapi i parë...

Berisha: Ju tregoj hetimet sekrete që janë hapur për Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama është nën hetim nga drejtësia...

10 të famshëm me sekrete të “çmendura” familjare

Pavarësisht nëse është një pemë gjenealogjike magjepsëse ose me fakte të egra që fshihen në të kaluarën e familjes së tyre,...

Dokumentet sekrete, avokatët mbrojnë Biden: Ia kemi dorëzuar ‘Drejtësisë’

Pesë faqe të tjera material të klasifikuar janë gjetur në shtëpinë e presidentit Joe Biden në Delauer. Avokatët e tij deklaruan se...

Kryemadhi: Unë e Meta do dilnim nga politika, sekretet që ai pa na ndërruan mendjen

Monika Kryemadhi zbuloi në emisionin Now në Euronews Albania se ajo dhe bashkëshorti i saj, ish-presidenti Ilir Meta kishin menduar të...

Hila: Shërbimet sekrete iraniane koordinoheshin nga ambasada

Ish zv.ministri i Mbrojtjes Dritan Hila thotë se celulat dhe shërbimet sekrete iraniane koordinoheshin nga ambasada në Tiranë. Në emisionin Now në...

FBI sekuestron dosje sekrete nga prona e Donald Trump

FBI ka sekuestruar dosje të fshehta pas një kontrolli në pronën e ish-presidentit amerikan Donald Trump në Florida këtë javë. Agjentët morën...

Historia e studentes që mbulon shpenzimet duke bërë bizhuteri

Jetesa për studentët në Tiranë, po bëhet çdo ditë e më e vështirë. Shumë prej tyre, paralelisht me shkollën, punojnë për...