sekuestrim

Pamje nga Bulqiza, momenti kur sekuestrohen dokumentet

Këtë të enjte është bërë sekuestrimi i dokumenteve dhe kompjuterëve në bashkinë Bulqizë, pas arrestimit të 13 zyrtarëve në këtë institucion. Kryetari...

SPAK sekuestron pronat e ushtrisë në Sarandë

SPAK ka vendosur nën sekuestro pronat e ushtrisë në Sarandë. Vendimi i SPAK për sekuestro preventive, vjen në kuadër të hetimeve rreth...

Kontrolle në pikat kufitare në Rinas e Durrës, 2 të arrestuar. Çfarë u sekuestrua

Policia ka kryer kontrolle në pikat kufitare të Durrësit dhe në Rinas ku ka arrestuar dy persona. Në njoftimin e policisë bëhet...

Sekuestrohen 260 pako dhe 46 thasë me mallra kontrabandë, arrestohet 43-vjeçari

260 pako dhe 46 thasë me mallra të ndryshme janë sekuestruar ditën e sotme në Tiranë, ku në pranga ka rënë...

125 mijë euro të sekuestruara në port, 2 shoferë autobusi të arrestuar

Nga kontrollet në Portin e Durrësit janë sekuestruar 125 050 euro dhe janë arrestuar 2 shoferë autobusi. Policia bëri me dije se është...

Toka, apartamente e kazino, lista me 34 pasuritë e sekuestruara të Ervis Martinaj

SPAK ka sekuestruar 34 pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme të shumëkërkuarit Ervis Martianj dhe të familjarëve të tij. Konkretisht bëhet fjalë...

33 mijë euro të padeklaruara në port, sekuestrohen paratë, arrestohet 35-vjeçari

Një 35-vjeçar i cili tentoi të kalonte 33 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit është arrestuar. Paratë dyshohet se janë...

Kapet 950 kg kokainë në një avion, 5 të plagosur me armë zjarri gjatë operacionit

Një sasi prej 950 kg kokainë janë kapur në një avion të vogël në Guatemala. Mediat e huaja, bëjnë me dije se...

FOTO| 268 mijë euro nën tapicerinë e makinës, 2 të arrestuar në Preshevë

Një ukrainas dhe një hungarez, përkatësisht 37 dhe 42 vjeç janë arrestuar me akuzën për pastrim parash. Ata iu nënshtruan një kontrolli...

Sekuestrohen 17 mijë euro, hetohet 56-vjeçari

Një 56-vjeçar është nën hetim pasi ju gjetën 17 mijë euro gjatë kontrollit të imtësishëm në një kamion tip “Benz”. Paratë e...

Sekuestrohen 15 mijë paund, nën hetim 26-vjeçarja

Një 26-vjeçare është nën hetim pasi nuk deklaroi të ardhurat në kufi. Asaj iu sekuestruan 15 mijë paund. Shtetasja me iniciale E.S...

Sekuestrohen rreth 15 mijë euro në Muriqan

Një 34-vjeçar është arrestuar pasi nuk deklaroi të ardhurat në pikën e kalimit kufitar në Muriqan. 14, 900 euro u sekuestruan pas...

Kontrabandonte naftë, arrestohet 54-vjeçari, hetohet e motra

Dhimitër Fundo është arrestuar nga policia me akuzën e kontrabandimit të naftës për ta shitur më pas. 54-vjeçari nga Korça po hetohet...

Konfiskohet pasuri 1 milion euro në Durrës

Pasuria në pronësi të shtetasit Pëllumb Tuda, prej 1 milion eurosh është konfiskuar nga Prokuroria e Durrësit. Sipas prokurorisë, hoteli në emër...

Sekuestrohet apartamenti me vlerë 270 mijë euro në Tiranë

Ditën e sotme në Tiranë është sekuestruar apartamenti me vlerë 270 000 euro. Policia dyshon se pasuria e 32-vjeçarit ka si burim...

Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurive të Fatjon Muratit

Prokuroria ka kërkuar sekuestrimin e pasurive për Fatjon Muratin dhe familjarët e tij. Dyshohet se ata janë të përfshirë në veprimtari kriminale...