sekuestrim

Sekuestrohet apartamenti me vlerë 270 mijë euro në Tiranë

Ditën e sotme në Tiranë është sekuestruar apartamenti me vlerë 270 000 euro. Policia dyshon se pasuria e 32-vjeçarit ka si burim...

Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurive të Fatjon Muratit

Prokuroria ka kërkuar sekuestrimin e pasurive për Fatjon Muratin dhe familjarët e tij. Dyshohet se ata janë të përfshirë në veprimtari kriminale...

Sekuestrohen 2 ton naftë në Tiranë, arrestohet 47-vjeçari

Policia e Tiranës ka sekuestruar 2 ton naftë të kontrabanduar dhe në pranga ka rënë një 47-vjeçar. Gjatë aksionit të policisë "Diesel...

225 mijë euro të sekuestruara në një javë, nën hetim 2 shtetas

Në Muriqan dhe Kakavije janë sekuestruar 225 mijë euro brenda një jave. 2 qytetarë janë nën hetim për këtë çështje, në kuadër...

Ukraina ngrin 431 milionë dollarë të oligarkut rus

Autoritetet ukrainase kanë sekuestruar pasuritë e oligarkut rus, Mikhail Fridman në vlerë 431 milionë dollarë. Lajmi u bë me dije nga prokurorja...

Policia sekuestron mbi 87 mijë euro, pronari nën hetim

87 950 euro u sekuestruan nga policia. Shuma e parave dyshohet të jetë fituar nga aktivitete të paligjshme. Personi që i kishte është...

Arrestohet 34-vjeçari që organizonte lojëra fati në lokalin e tij

Një 34-vjeçar është arrestuar në Tiranë, pasi ushtronte aktivitetin e kundërligjshëm të lojërave të fatit në lokalin e tij. Në kuadër të...

Gjykata vlerëson dënimin ndaj tre të arrestuarve për para false

Në Gjykatën e Tiranës ka nisur seanca për vlerësimin e dënimit ndaj tre të arrestuarve për mashtrime me para false. Viard Kotori...

Sekuestrohen pronat e oligarkut rus me vlerë 25 miliardë paund

Franca ka sekuestruar 20 miliardë paund pasuri të Roman Abramoviç, pronarit të klubit të famshëm anglez Çelsi, por që njihet si...

Italia sekuestron pronën me vlerë 105 milionë euro të ish-pilotit të Formula 1

Italia ka sekuestruar një kompleks banimi në pronësi të ish-pilotit rus të Formula 1, Nikita Mazepin dhe babait të tij Dmitry,...

34-vjeçarit me 3 emra i sekuestrohen 2 milionë euro pasuri

Policia dhe Prokuroria e Tiranës i kanë sekuestruar një 34-vjeçari një pasur prej 2 milionë euro. Sekuestrimi ka ardhur për shkak të...

Kreu i SPAK: 41 pasuri në proces konfiskimi, përfshirë resorte në bregdet

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja thotë se në luftën për goditjen e aseteve kriminale, janë dhënë 5 vendime konfiskimi. Kraja gjatë fjalës...

Sekuestrohet një sasi rekord Bitcoin, me vlerë 5 miliardë dollarë

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka sekuestruar Bitcoin me vlerë më shumë se 5 miliardë dollarë. Kjo është vlera më e lartë e...