sekuestrimi

“409 mln lekë fatura fiktive”- Detaje nga sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur këtë të martë sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës. Sipas Prokurorisë së...

SPAK sekuestron inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur këtë të martë sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës. Përmes një komunikate...

Ankimoi sekuestrimin e vilave, Gjykata e Lartë rrëzon Ahmetajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetaj për çështjen e sekuestrimit të vilave nga ana e GJKKO. Në...

Sekuestrohen 294 shezlongë në Durrës, policia: Liruam hapësirën publike

Policia e Durrësit ka ndërmarrë këtë të mërkurë një aksion për lirimin e hapësirave publike në plazhe. Si rezultat i kontrolleve, janë...

Kishte në çantë 22 770 franga, procedohet penalisht emigranti. I sekuestrohen paratë

Policia Kufitare në Morinë ka proceduar penalisht një 38-vjeçar, i cili tentoi të fuste ilegalisht në Shqipëri, 22 770 franga zvicerane,...

Procedohet 30-vjeçari në Rinas, kishte fshehur në trup 12 480 franga zviceriane

Një 30-vjeçar malazez është proceduar nga policia kufitare e Rinasit, pasi nuk deklaroi në kufi një shumë prej 12 480 frangash...

Kishin fshehur në trup 40 mijë euro, procedohen penalisht nënë e bijë në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht 2 shtetase, nënë e bijë, të cilat tentuan të nxirrnin nga vendi ynë një...

Sekuestrohen 47 500 euro në Rinas, procedohen penalisht dy persona

Policia kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht 2 shtetas turq të cilën nuk deklaruan në kufi shumën e parave të cilën...

Rrëzohet kërkesa e Ahmetaj, lihet në fuqi vendimi për sekuestrimin e vilave

Apeli i GJKKO ka rrëzuar ankimin e Eriola Hoxës, bashkjetueses së ish-zv. Kryeministrit Arben Ahmetaj, si dhe sjtetases Elda Dinaj, për...

Hidhet shorti, caktohet gjyqtari që ka në dorë fatin e vilës së partneres së Ahmetaj

Gjyqtari i Posaçëm i Apelit Dhimitër Lara është caktuar me short për shqyrtimin e ankimit të bërë nga ish-zvkryeministri Arben Ahmetaj,...

I gjetën 15.580 euro në valixhe, procedohet i riu në Kapshticë

Policia Kufitare, në Kapshticë bën me dije se ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku janë...

I gjendet 41 mijë euro gjatë kontrollit fizik, procedohet i riu në Kapshticë

Policia Kufitare, në Kapshticë bën me dije se ka goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Gjatë aksionit u...

Llogari qindra mijëra € dhe 8 apartamente, sekuestrohen pasuritë e narkotrafikantit

GJKKO ka pranuar kërkesën e SPAK për sekuestrimin e pasurive të shtetasit Veip Ormënaj, një personi i cili rezulton i dënuar...

Sekuestrohet vila e ish-gruas së Arben Ahmetaj në Palasë

Prokuroria e Posaçme ka sekuestruar këtë të enjte një vilë në zonën e Palasës, e cila dyshohet se është në pronësi...

Apartamente dhe garazhe, kërkohet sekuestrimi i pasurive të Selami Durakut

Prokuroria Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ka kërkuar këtë të mërkurë  konfiskimin e pasurive të shtetasit Selami Duraku...

I akuzuar për trafik droge, sekuestrohen 22 prona dhe automjete të 50-vjeçarit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 22 pasuri të paluajshme dhe automjete në pronësi të një 50-vjeçari, të akuzuar nga autoritetet belge,...