sekuestrimi

I akuzuar për trafik droge, sekuestrohen 22 prona dhe automjete të 50-vjeçarit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 22 pasuri të paluajshme dhe automjete në pronësi të një 50-vjeçari, të akuzuar nga autoritetet belge,...

Parandalohet krimi i rëndë në Vlorë, gjenden 500 gramë tritol gati për shpërthim

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar këtë të premte në qytetin e Vlorës, ku në pranga ka përfunduar një 23-vjeçar. Policia...

Sekuestrohen 276 kilogramë lëndë plasëse në Tropojë

Një sasi prej 276 kilogramë lëndë plasëse dhe 290 kapsolla detonatore elektrike, janë sekuestruar nga policia në tropojë. Lënda plasëse  mbahej...

“Fija lidhëse ishte vjehrra”- Metushi: Si u zbulua pasuria e Vis Martinaj në Surrel

Gazetarja Bleona Metushi ka zbardhur detaje nga sekuestrimi i banesës së Ervis Martinaj në Surrel, pronë e cila nuk ishte në...

Me tufat me para në çantë, e ‘pëson keq’ 49-vjeçari në Rinas

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia Kufitare e Rinasit, pasi gjatë kontrolleve i janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të...

Sekuestrohen 4 apartamente më vlerë 300 mijë euro në Elbasan

Policia e Elbasanit ka konfiskuar 4 apartamente me vlerë 300 000 euro, në pronësi të një çifti të dënuar më parë. Këta...