Seladin Xhezairi

“Politika për Kurtin-Vuçiç si kulaçi dhe kërbaçi”- thotë Xhezairi

Gazetari Seladin Xhezairi është shprehur se marrëveshja e nënshkruar mes Serbisë dhe Kosovës në Ohër ditën e djeshme është një hap...

Turi i Vuçiç nëpër Serbi, Xhezairi: Po justifikon marrëveshjen me Kurtin

Gazetari Seladin Xhezairi komentoi turin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Në një intervistë për Euronews Albania, Xhezairi nënvizoi se Vuçiç jo pa...

“BDI në Maqedoni si PD në Tiranë”, gazetari flet për ‘grindjet’ në partitë opozitare

Gazetari Seladin Xhezairi, situatën brenda partisë BDI në Maqedoninë e Veriut e ka krahasuar me situatën brenda PD në vendin tonë. Në...