semundje

Mjeku urolog: Në Kosovë identifikohet me vonesë sëmundja, pasi ka agravuar

Mjeku urolog Arton Grajqevci tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se në Kosovë sëmundja e një...

Sëmundjet kardiovaskulare në BE kanë vrarë më shumë se COVID-19

Në vitin kur shpërtheu pandemia, COVID ishte shkaku i tretë kryesor i vdekjeve në BE, me një total prej gati 439...

Stomatologia tregon disa nga sëmundjet që shkakton moslarja e dhëmbëve

Moslarja e dhëmbëve mund të shkaktojë disa sëmundje të zemrës. Kështu u shpreh stomatologia Alba Myrto në emisionin "Good Morning Albanians" në...

Dieta e pasur mesdhetare mund të ulë rrezikun e prekjes nga demenca

Një dietë e pasur me arra, produkte deti dhe perime, mund të ulë rrezikun e prekjes nga demenca. Sipas të dhënave...

Mjekja tregon “3 armiqtë” kryesorë të veshkave

Mjekja nefrologe, Marsida Duli deklaroi se qyetetarët duhet të bëjnë kujdes me dietën ushqimore. Në emisionin "Good Morning Albanians" në Euronews Albania,...

Mjekja: Simptomat e veshkave shfaqen pasi janë dëmtuar mbi 90 %

Mjekja nefrologe, Marsida Duli thotë se simptomat e veshkave shfaqen pasi janë dëmtuar mbi 90 %. Në emisionin "Good Morning Albanians" në...

Placenta previa| Flet mjeku që shpëtoi gruan dhe foshnjën: Vetëm 4% shpëtojnë!

Mjeku që shpëtoi një foshnjë në lindje dhe nënën e tij të diagnostikuar me një sëmundje të rrallë tha se vetëm...

E shfrytëzojnë për të vjedhur, 49-vjeçari nga Sukthi me 3 sëmundje

Ky është Adriatik Sina, një 49-vjeçar nga Ferma e Sukthit jeta e të cilit është në rrezik. Shtëpia e tij është e...

Celine Dion vuan nga një sëmundje e pashërueshme

Këngëtarja e njohur Celine Dion ndau me ndjekësit e saj në Instagram se vuan nga një çrregullim neurologjik i pashërueshëm i...

Pse Gert Shehu goditi sot Sali Berishën? Përgjigjet mjeku i tij

Mjeku i Gert Shehut, 31-vjeçarit që goditi sot Sali Berishën me grusht në fytyrë tha se prej vitit 2018 kujdesej për...

Pele nga spitali: Qëndroni pozitiv, po shikoj Brazilin në Kupën e Botës! 

Një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Pele shqetësoi publikun pasi mësoi se ylli i futbollit ishte mbajtur...

Shkencëtarët: Pulat nuk do të sëmuren më!

Brenda një dekade shkencëtarët do të krijojnë pula të modifikuara gjenetikisht, të cilat do të jenë rezistente ndaj gripit të shpendëve. Sipas...

Më shumë burra sesa gra të infektuar me HIV/AIDS, raporti 3 me 1

Olimbi Hoxhaj, drejtore ekzekutive e shoqatës së personave me HIV/AIDS, tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” se ka më shumë...

Dita Botërore e Luftës Kundër HIV/AIDS

Dita Botërore e Luftës Kundër HIV/AIDS organizohet çdo vit më 1 dhjetor për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me HIV/AIDS-in dhe...

‘Lufta’ e dytë e Ukrainës: Pas bombardimeve vjen dimri, mes acarit dhe sëmundjeve

Reshjet e para të dëborës kanë rënë në Ukrainë dhe OBSH ka dhënë alarmin. Për shkak të bombardimeve ruse gjysma e...

Cilat sëmundje po mundojnë Vladimir Putin?

Gazetarja e Euronews Albania Esenka Meleqi, ka folur për situatën në Ukrianë, ndërsa është ndalur dhe te shëndeti i presidentit rus...