senatori

Si u arrestua senatori francez, dyshohet se drogoi kolegen për ta përdhunuar

Joël Guerriau, një senator francez, është arrestuar dhe është marrë në pyetje. Anëtari i partisë së Horizons dyshohet se ka droguar...

Ngrihet aktakuzë për korupsion ndaj senatorit të njohur amerikan dhe bashkëshortes

Prokurorët federalë njoftuan të premten se kanë ngritur aktakuzë ndaj senatorit amerikan Robert Menendez, një demokrat nga Nju Xhersi, dhe bashkëshortes...

Senatori amerikan: Serbia të mos e pengojë Kosovën

Serbia duhet të ndalojë së penguari Kosovën që të anëtarësohet në organizata ndërkombëtare, tha senatori amerikan, Chris Murphy, pas takimit me...

Senatori amerikan paralajmëron një sulm të mundshëm rus në territorin e NATO-s

Senatori republikan i Floridës, Marco Rubio, shprehu shqetësimin për mundësinë e një sulmi në territorin e NATO-s nga presidenti rus Vladimir...