serb

Deklaroi se Kosova është zemra e Serbisë, zhgarravitet portreti i tenistit serb

Pas deklaratës së tenistit Noval Gjokoviç: “Kosova është zemra e Serbisë” në turneun France Open, në Rahovec të Gjakovës është zhgarravitur...

Ministri serb ngre alarmin: Situata në Veri dramatike

“Situata në veri është dramatike”, ka thënë Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviç, teksa konfirmoi se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç,...

Avokati serb: Janë me qindra mijëra rusë që do marrin nënshtetësinë serbe

Cedomir Stojkoviç, avokat serb tha në një intervistë për Euronews Albania se janë me qindra mijëra rusë që pritet të marrin...

A mund të pajtohen shqiptarët e Kosovës me serbët? Flet deputeti serb

Nenad Çanak, deputet në Serbi tha për “Balkan Talks” në Euronews Albania se armiqësia mes serbëve dhe shqiptarëve nuk është asgjë...

Deputetët rusë në parlamentin serb shqetësojnë SHBA-të, reagon ambasadori Hill

Tre deputetë rusë, të cilët janë të sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian - për mbështetjen e luftës së...

Shkrimtari serb në Balkan Talks: Ja cila është frika më e madhe e Vuçiç

Shkrimtari dhe dramaturgu serb Nenad Prokiç tha në emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka...

Dramaturgu serb: Serbët nuk e kanë Kosovën, Shqipëria kufizohet me shqiptarët

Shkrimtari dhe dramaturgu serb Nenad Prokiç tha në emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se është koha që serbët ta pranojnë...

Protestojnë serbët në veri, kërkojnë tërheqjen e njësive speciale policore

Pjesëtarët e komunitetit serb nga veriu i Kosovës, më 12 prill, protestuan dhe kërkuan tërheqjen e njësive speciale policore nga ai...

“Zgjedhjet në veri mund të shtyhen”, plagosja e qytetarit serb rrezikon përplasje

Zgjedhjet e jashtëzakonshme të 23 prillit në komunat veriore të Kosovës mund të shtyhen përsëri, nëse një gjë të tillë e...

Ish-zv.kryeministri serb: 5 shtetet mosnjohëse s’do ta njohin Kosovën edhe pas Ohrit

Ish-zv.kryeministri i Serbisë Zharko Koraç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se 5 shtetet mosnjohëse të...

Pro evropian apo pro serb? Presidenti i ri i Malit të Zi flet për njohjen e Kosovës

”Nuk është realiste të tërhiqet njohja e Kosovës dhe kjo është një çështje shumë e qartë”. Presidenti i Malit të Zi,...

Dominim total, boksieri shqiptar triumfon në ndeshjen kundër serbit

Boksieri nga Kosova Bernardin Jakaj, ka mundur të triumfojë në duelin e luajtur për kategorinë gjysmë të rëndë, kundrejt boksierit serb...

Ministri serb kërkon sanksionimin e Rusisë, reagon Moska

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, ka kritikuar kërkesën e ministrit serb të Ekonomisë, Radeta Basta, që Qeveria serbe...

33-vjeçarja flet për punën si shofere autobusi: Doganierët serbë më thonë “Madame”

Eranda është një grua 33-vjeçare, e cila ushtron profesionin e shoferes së autobusit, ku kryen edhe udhëtime jashtë vendit. Në një intervistë...

Avokati serb godet Putin: Ka qëllim të tensioniojë Ballkanin, të mos e lejojmë

Cedomir Stojkoviç, avokat nga Serbia tha në një intervistë për Euronews Albania se qëllimi i presidentit rus Vladimir Putin është të...

VIDEO/ Deputeti serb “kapet mat”, shikon filma me ‘pullë të kuqe’ në parlament

Deputeti i Partisë Socialiste të Serbisë, Zvonimir Steviç është kapur nga kamerat në Parlamentin e Serbisë duke parë në telefonin e...