Sergei Lavrov

Moska premton “mbrojtje” për çdo rajon ukrainas që mund të aneksohet nga Rusia

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara se rajonet e Ukrainës ku po...

Lavrov: Rajonet pro-ruse të Ukrainës të marrin në dorë fatin e tyre

Kundërsulmi i suksesshëm i ushtrisë ukrainase ka bërë që Kremlini të përshpejtojë planet për të aneksuar territoret e kontrolluara nga trupat...

Lavrov akuza kryeministres së re britanike: Është anti-ruse

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka hedhur akuza në drejtim të kryeministres së re britanike, Lizz Truss duke thënë...

Rusia: SHBA nuk ka dhënë vizë për Lavrov

Rusia ka kërkuar 56 viza nga Shtetet e Bashkuara për të lejuar ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe delegacionin e...

Lavrov: Perëndimi dhe SHBA-të nuk do ta ndalojnë formimin e një bote shumëpolare

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov deklaroi se vendet perëndimore, të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës po kërkojnë...

Vulin takim me Lavrov në Moskë, diskutime për çështjen e Kosovës

Të hënën, ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, pritet të takohet me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov gjatë një...

‘Agjendë të ngjeshur’, Lavrov nuk i kushton vëmendje kërkesës së Blinken

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do t'i kushtojë vëmendje kërkesës së Departamentit të Shtetit të SHBA-së për të folur me...

Blinken kërkon takim me Lavrovin për herë të parë që nga fillimi i luftës

Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken ka shprehur dëshirën për t'u takuar me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov për herë...

Përgënjeshtrimi i Ramës për hakerat që duan 30 mln euro | 5 ngjarje kryesore

‘Hakerat kërkojnë 30 mln euro’, Rama përgënjeshtron: Ndalni valën e shpifjeve Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar lajmin që qarkullon në media...

“Objektivat shkojnë përtej Donbasit”, kërcënimi i Lavrov për Perëndimin

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se objektivat gjeografike të “operacionit special ushtarak” të Rusisë në Ukrainë, nuk kufizohen...

Perëndimi dështoi të izolonte Rusinë në G20, thotë ministria e Jashtme ruse

Vendet perëndimore nuk arritën të bojkotojnë Rusinë në takimin e G-20-ës, të zvhilluar në Indonezi, ku u mblodhën Ministrat e Jashtëm. Kështu...

Lavrov nuk do të takohet me Blinken në Samitin e G20-ës

Nuk është planifikuar një takim mes ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov dhe sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken në Samitin...

Bota të bëjë përpjekje për zbatimin e ligjeve ndërkombëtare, thotë Lavrov

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov deklaroi se të gjitha shtetet duhet të bëjnë përpjekje për të mbrojtur ligjet ndërkombëtare pasi...

Lavrov: NATO kërkon armik të jashtëm për të justifikuar ekzistencën e saj

Aleanca e Atlantikut të Veriut ka kërkuar një armik të jashtëm për të justifikuar ekzistencën e saj. Kështu u shpreh ministri rus...

Lavrov për Samitin e NATO-s: Rusia është shpallur prej kohësh vend armik

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka komentuar punimet e Samitit të NATO-s që po zhvillohet në Madrid. Ai u shpreh...

Lavrov: Synimi i Rusisë, çlirimi i Ukrainës nga regjimi neo-nazist

Ministri i Jashtë rus, Sergei Lavrov thotë se synimi i Rusisë është të çlirojë Ukrainën nga regjimi neo-nazist. Në një deklaratë për...