seria a

Serie A ndan çmimet, Napoli skuadra më e mirë e sezonit, si lojtar zgjidhet Osimhen

Napoli është përzgjedhur si skuadra më e mirë e kampionatit Italian në sezonin që lamë pas, ndërsa u vlerësua në natën...

Napoli i pafuqishëm ndaj Interit, zikaltrit regjistrojnë fitoren e 11-të

Interi vijon udhëheqjen e kampionatit italian, ndërsa fitorja e radhës ishte ajo ndaj Napolit. Zikaltrit zhvilluan një paraqitje pozitive, ndërsa triumfuan...

Seria A| 4 fitore radhazi për Juventus, ruan vendin e dytë

Një gol i Miretti i ka mjaftuar Juventusit të dalë me 3 pikë nga Artemio Franchi. Duke mposhtur minimalisht Fiorentinën. Një...

Kampionët e nisin mbarë, Java e parë e Serisë A, Interi fiton ndaj Monzës

Victor Osimhen mund të konsiderohet heroi i Napolit, ndërsa e nisi me një dygolësh sezonin e ri në kampionatin Italian. Bomberi nga...

Rei Manaj drejt kampionatit italian, klubi i Seria A i interesuar për shqiptarin

Vijon të rritet kolonia e futbollistëve shqiptarë në elitën e futbollit italian Seria A. Pas Ramadanit dhe Shpendit, drejt Italisë duket...

Milani ‘mbret’ në merkaton e Serisë A, Liverpool pranë firmës me mesfushorin italian

Në një situata ku kampionati Italian vijon të humbasë terren dita ditës, është një skuadër që mban lart flamurin në këtë...

Osimhen thyen rekordin, bëhet afrikani me më shumë gola në Serie A

Viktor Osimhen kryeson listën e golashënuesve të këtij sezoni në Serinë A italiane, ku ka shënuar 23 herë dhe asistuar në...

Trukoi ndeshjet dhe u lidh me mafian, dënohet me 5-vite burg lojtari i Serisë A

Mbrojtësi i Monzas në Serinë A, Armando Izzo, është dënuar me 5 vite burg nga gjykata italiane si i përfshirë në trukimin e...

Seria A| Napoli ‘shtyn’ festën, Juventusi nuk mund dot as Bolonjën

Një fitore, 1 barazim dhe 3 humbje është bilanci i Juventusit në 5 përballjet e fundit të zhvilluara në kampionatin Italian....

Java e 29 në Serie A, Napoli synon fitoren ndaj Leçe, Milani pret në shtëpi Empolin

Napoli kërkon të lërë pas humbjen e thellë të shkaktuar nga Milani në stadiumin "Diego Armando Maradona". Skuadra e Spaletit në orën...

Juventusi triumfon në derbi, Pogba debuton në Serie A

Juventusi ka mposhtur Torinon në derbin e luajtur mbrëmjen e së martës. Bardhezinjtë zhvilluan një ndeshje të mirë, ndërsa tashmë e...

Riktheu trofeun te Milani, Pioli zgjidhet trajneri më i mirë i Serie A për 2022-shin

Rikthimi i ‘Scudetto-s’ tek Milani pas 11 vitesh nuk mund të kalonte pa një vlerësim për trajnerin Stefano Pioli. 57-vjeçari ishte projektuesi...

Tjetër fitore për Juventusin, në Seria A ‘ndizet’ gara për Evropën

Juventusi ka rrëmbyer fitoren e tretë radhazi në kampionat duke u ngjitur përkohësisht në vendin e 7-të në tabelën e klasifikimit. Bardhezinjtë...

Pioli drejt largimit nga Milan, gati emrat që do të zëvendësojnë italianin

5 pikë nga 15 të mundshme ka grumbulluar Milani në 4 javët e fundit, duke shenjuar një nga ecuritë më negative...

Igli Tare: Juventus, Roma, Inter dhe Milan të falimentuara, por i duhen sistemit

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare ka lëshuar një deklaratë të fortë për disa nga klubet kryesore të kampionatit italian të...

Milan shpallet kampion i Italisë për herë të parë në 11 vite

Milan fitoi kampionatin kombëtar të Italisë, për herë të parë në 11 vite, pasi mundi 3-0 Sasuolon, duke i rrëmbyer fitoren...