sezon turistik

Policia e Shtetit zbulon masat e sigurisë për sezonin turistik

Zv. drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Sokol Bizhga doli në një deklaratë për mediat për të raportuar masat e...

Nis sezoni turistik në Velipojë, shqiptarët e Kosovës mbajnë rekordin e pushuesve

Pas një moti të paqëndrueshëm, rrezet e diellit duket se kanë çelur zyrtarisht sezonin e vërtetë turistik në Velipojë. Pushuesit janë të...

Sezoni në Greqi humb turistët nga Ukraina dhe Rusia

Strategjia e Greqisë për të nisur më shpejt sezonin turistik duket se po ecën sipas të gjitha planeve, të paktën sipas...