sezon

Enada Hoxha dhe Gerd Vaso hapin sezonin artistik të baletit në TKOBAP

Antikiteti modern është premiera që çel sezonin artistik të baletit në TKOBAP. Një shfaqje që i është besuar koreografëve të njohur Enada...

200 milionë për sezon, Ronaldo shumë afër klubit të ri

Superylli portugez Cristiano Ronaldo pritet të bëhet me skuadër të r, pas Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Siç bëhet e ditur nga “Marca”,...

Bullgaria pret një sezon të suksesshëm turistik dimëror

Ministri në detyrë i turizmit i Bullgarisë, Ilin Dimitrov deklaroi të hënën se pret që sezoni turistik i ardhshëm dimëror të...

Çfarë pritet nga sezoni politik në shtator, gazetari Ardit Hoxha tregon detajet

Gazetari Ardit Hoxha ka komentuar për Euronews Albania sezonin e ri politik që pritet të nisë në shtator. Në shtator, përveç denoncimeve...

Sezon i mbarë për Durrësin, operatori: Jemi 80% të rezervuar deri në fund shtatori

Blerim Norja, operator turistik në Durrës tha se ky sezon tregoi se Durrësit është kthyer në një destinacion turistik mjaft të...

Sezon pa roje bregdetare, pronarët e plazheve licencohen vetë për të kursyer

Sipas Vendimi të Këshillit të Ministrave, çdo subjekt që merr lejen për të përdorur zonën e plazhit duhet të pajiset me...

Me spektakël, sport e kulinari, Pogradeci çel sezonin turistik

Me dhjetëra shfaqje artistike, kulturore, kulinara vendase, sportet në ujë dhe rërë, pikturat dhe poezitë kanë qenë pjesë e çeljes të...

Pushuesit nga Kosova dominojnë bregdetin shqiptar, risi turistët nga Lindja

Çelja e sezonit turistik dhe temperaturat e larta kanë bërë që mijëra turistë vendas dhe të huaj të dynden në bregdet. Në...

Vlora hap sezonin turistik, kryebashkiaku Leli shpëton qytetarin në Lungomare

Në Vlorë, sot është hapur zyrtarisht sezoni turistik. Që në ditën e parë, një incident i mbyllur pa pasoja të rënda, është...