shakira

Shakira sërish para gjykatës për evazion fiskal, Spanja nuk tërhiqet nga padia

Një prokuror spanjoll ngriti një kërkesë të dytë tatimore kundër këngëtares kolumbiane Shakira, duke e akuzuar atë për mashtrim të shtetit...

Një tjetër “sulm” nga Shakira në këngën e re…kësaj here për ish-vjehrrin

Shakira i ka dedikuar disa këngë ish-bashkëshortit të saj Pique pas tradhtisë së këtij të fundit dhe siç duket nuk e...

Shakira “harron” Pique-n, kapet në foto me Lewis Hamilton

Darka e këngëtares Shakira dhe pilotit të Formula1, Lewis Hamilton para një muaji ngriti dyshimet se ka një romancë në zhvillim...

Shakira emigron me djemtë: Barcelona më mësoi se shoqëria zgjat më shumë se dashuria

Shakira është larguar përfundimisht nga Barcelona, aty ku jetoi për shumë vite për shkak të angazhimeve të futbollistit Pique, babait të...

Shakira thyen 14 Rekorde Botërore Guinness pas këngës për Pique

Shakira ka thyer 14 Rekorde Botërore Guinness pas publikimit të këngës së saj për Pique. Këngëtarja kolumbiane, 46 vjeç, dhe Bizarrap kanë bërë histori me...

VIDEO| “Kur të pash me tjetrën më dhembi”, Shakira “nuk i ndahet” Pique-s

Këngëtarja Shakira ka ardhur me një tjetër këngë, kësaj here bashkëpunim. Artistja ka bashkuar forcat me Karol G për t’i dhënë një...

FOTO| Shakira dhe Pique festojnë ditëlindjen të ndarë pas 12 vitesh

Shakira dhe Pique festuan për herë të parë ditëlindjet e tyre, të ndarë. Ish-çifti, i cili së fundmi është bërë kryefjalë e...

“Shkëmbeve një Rolex me një Casio”- Pique i përgjigjet “thumbave” të Shakirës

Kanë vijuar polemikat në distancë mes këngëtares Shakira dhe ish-bashkëshortit të saj Gerard Pique. Ishte këngëtarja kolumbiane ajo e cila me një...

“Le Rolex-in për një Casio”, Shakira sulmon hapur Pique në këngën e re

Shakira së fundmi është ndarë nga Gerard Pique. Këngëtarja duket se ka goditur futbollistin dhe të dashurën e tij, Clara Chia Marti,...

Artistët refuzojnë Botërorin, pas Dua Lipës në Katar nuk shkon as Shakira

Ceremonia e hapjes së Botërorit këtë vit do të zhvillohet në Katar, ndërsa lajm i mediave rozë ka qenë pjesëmarrja e...

VIDEO| Shakira i puth këmbët të atit, momenti emocionues nga spitali

Ky vit ka qenë mjaft sfidues për këngëtaren Shakira. Përveç faktit që ka qenë në qendër të vëmendjes prej ndarjes nga futbollisti...

Shakira akuzohet për evazion fiskal, rrezikon 8 vite burg dhe 23 milionë euro gjobë

Këngëtarja kolumbiane Shakira do duhet të dalë në gjykatë për t'u përgjigjur për gjashtë krime ndaj Thesarit Publik spanjoll, për të...

Prokurorët e Barcelonës kërkojnë 8 vjet burg për Shakirën 

Prokurorët në Spanjë do të kërkojnë nga një gjykatë që të dënojë yllin kolumbian të popit Shakira me tetë vjet e...

Shakira në gjykatë, akuzohet për evazion fiskal

Këngëtarja Shakira do të gjykohet nga prokurorët spanjollë. Mbi të rëndon akuza se ajo mashtroi qeverinë duke i shkaktuar një dëm...

Ndahen Shakira dhe Pique pas 11 vitesh

Këngëtarja kolumbiane Shakira dhe mbrojtësi i FC Barcelona-s Gerard Pique janë ndarë pas 11 vitesh së bashku. Ata bënë me dije lajmin...