shaqiri

Përballja Kosovë-Zvicër e veçantë për Shaqirin: Ëndërr të luaj në vendlindje

Ndeshja e 115 në karrierë me Zvicrën do të jetë speciale për Xherdan Shaqirin, pasi që do të përballet me Kosovën,...

​Xhaka e Shaqiri pritet të udhëheqin Zvicrën kundër Serbisë

Kryendeshja e ditës së sotme do të zhvillohet në orën 20:00, ku e gjithë vëmendja do të jetë në stadiumin “974”...

Shaqiri refuzon të flasë për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flasë për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga...