shehi

“I bie të marrim armët”, revoltohet Shehi: Ushtri matrapazësh që mbështesni Ramën…

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi tha në emisionin Now në Euronews Albania se sistemi që po propozojnë partitë e vogla nuk...

Zyrtarizoi koalicionin me Patozin për 14-majin, Shehi: Ja cili është qëlllimi

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, dhe kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi zyrtarizuan të premten marrëveshjen për garimin e përbashkët në...

Shehi e Patozi “braktisin” Berishën, LZHK dhe Bindja krijojnë Aleancën Progresiste

Përçarja e opozitës i ka kaluar kufijtë e Partisë Demokratike. Aleatët tradicionalë të kësaj force politike nuk i janë bashkuar asnjë...

“Çunat e Londrës”, Dash Shehi: S’do ngordhi ai djali i fshatit me shatë në dorë

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi tha në emisionin Now në Euronews Albania se modelin me të cilin të rinjtë shqiptarë nisen...

Shehi: Shqiptarët janë bërë të bezdisshëm në Angli, Rama propagandë enveriste

Deputeti i LZHK, Dashamir Shehi e cilësoi propagandë enveriste atë të kryeministrit Edi Rama karshi Britanisë së Madhe lidhur me reagimin...

‘Gjykatësit nuk vijnë nga Hëna e Marsi’, Shehi ngre dyshime për kapjen e drejtësisë

Kreu i LZHK Dashamir Shehi thotë se apeli i ambasadores Yuri Kim për vigjilencë lidhur me zgjedhjen e kreut të ri...

Dashamir Shehi për financimet ruse: 32 vite politikë, rubla s’kam parë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi nuk mohoi “zullumet” që janë bërë në politikën shqiptare, siç i quajti ai, por tha se...

Berisha apo Alibeaj? Kë mbështet Dashamir Shehi?

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi deklaroi se nuk sheh një reflektim opozitar, ndërsa insistoi se në politikë duhet të përfshihen figura...

Shehi: Rama po tremb dhe disidentët brenda PS me gjuhën dhe sharjet

Deputeti i LZHK,  Dashamir Shehi e cilëson të papranueshme gjuhën e përdorur nga kryeministri Edi Rama ndaj opozitës gjatës seancës së...

Kush do t’i futet politikës të hapë dosjen, thotë Shehi

Deputeti Dashamir Shehi tha në një intervistë për Euronews Albania se çështja e dosjeve është “stërzgjatur” dhe duhet të mbyllet. Sipas tij...