shëndetësore

Zgjerohen shërbimet, 34 fizioterapistë e logopedë në 17 qendra shëndetësore 

Shërbimi i fizioterapisë dhe logopedisë do të jetë i përfshirë për herë të parë edhe në qendrat shëndetësore. Fillimisht 34 teknik të...

Pas problemeve shëndetësore, Erdogan shfaqet bashkë me Putin

Dy ditë pasi u raportua se nuk ndodhej në gjendje te mire shendetesore, Presidenti i Turqisë Erdogan u shfaq së bashku...

Rama iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale, kur mund të lërë spitalin kryeministri

Zyra e shtyp në Kryeministri njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne se shefi i qeverisë Edi Rama, iu nënshtrua një operacioni...

Navalny probleme shëndetësore pas trajtimit të dyshimtë në burg

Gjendja shëndetësore e liderit të burgosur opozitar rus, Aleksei Navalny, është përkeqësuar ndjeshëm pas asaj që zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh,...

“I mpihet gjuha”- Mjekët në Rusi në panik, probleme shëndetësore për Putin

Vladimir Putin kaloi disa shqetësime serioze shëndetësore që shkaktuan panik tek mjekët e tij në Rusi. Presidenti rus pati 'dhimbje të forta'...

Avokati zbulon gjendjen shëndetësore të Alda Klosit: Ka tendenca për…

Ish-zyrtarja Alda Klosi do vijojë të qëndrojë në burg. Apeli i Juridiksionit të Përgjithshëm i rrëzoi kërkesën për një masë më...

Akreditohen 250 qendra shëndetësore, Manastirliu: Shërbim më cilësor për qytetarët

Më shumë se 60 % e qendrave shëndetësore në të gjithë vendin janë akredituar për 5 vite. Poliklinika e Balldrenit në...

U raportua në gjendje të rëndë, Vatikani informon mbi shëndetin e Papa Benediktit

Vatikani ka bërë me dije se ish-Papa Benedikti XVI është në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. Përditësimi vjen mes shqetësimeve për shëndetin e paraardhësit të Papa...

Rehabilitohen 40 qendra shëndetësore, Manastirliu: Synojmë shërbim me standarde

Ministrja e Shëndetësisë Orgerta Manastirliu thotë se gjatë këtij viti do të rikonstruktohen më shumë se 40 qendra shëndetësore në gjithë...

9 qendra shëndetësore për sezonin turistik në Vlorë, mungojnë vrojtuesit

Me nisjen e sezonit turistik në qarkun e Vlorës janë hapur nëntë qendra shëndetësore me shërbim 24 orë për t’i ardhur...

Vështirësitë në marrjen e shërbimeve shëndetësore rëndojnë familjet rome

Paloma Mehmeti është 18 vjeç, dhe i përket komunitetit rom. Ajo vuan nga epilepsia, ose ndryshe ‘sëmundja e tokës’. Ajo vetë...

1 i vdekur dhe 27 raste të reja me COVID-19

27 persona janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën nga ky...

1 i vdekur dhe 22 raste të reja me COVID-19

22 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën nga...

Bie numri i vdekjeve nga COVID-19

76 qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa nuk është shënuar asnjë vdekje nga...

22 të infektuar e asnjë vdekje nga COVID

22 persona kanë dalë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast vdekje. Rastet pozitive me virusin...

1 viktimë dhe 303 raste të reja me COVID

Një person ka humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar edhe 303 raste të...