shenja

SHBA: S’ka shenja jashtëtokësorësh në objektet fluturuese të rrëzuara

Shtëpia e Bardhë tha të hënën se nuk ka asnjë shenjë të aktivitetit të alienëve apo jashtëtokësorëve, pas rrëzimit të një...

Temperatura shenja dalluese e COVID, simptomat zgjasin 3-4 ditë

Thuajse gjysma e të testuarve në Shqipëri rezultojnë të prekur me Covid-19. Kjo valë e virusit po prek të gjitha grupmoshat, nga...

Verdhëza është një nga simptomat e hepatitit, thotë drejtoresha e ISHP

Verdhëza është një nga simptomat e hepatitit akut që prek moshat pediatrike dhe po qarkullon aktualisht nw disa vende, tha drejtoresha...