shi

Një tjetër fundjavë me shi/ Nga sot reshje me intensitet të lartë, zonat e prekura

Një tjetër fundjave në muajin Nëntor, do të jetë me shi. Nga mesi I ditës së premte e deri në mbrëmje...

VIDEO| Një orë shi përmbyt rrugët kryesore të Shkodrës

Rrugët kryesore të qytetit të Shkodrës janë përmbytur nga reshjet intensive të shiut të rëna mbrëmjen e së martës. Është dashur vetëm...

Shiu dhe era e fortë përfshin juglindjen, 40 fshatra pa energji elektrike

Më shumë se 40 fshatra të juglindjes së vendit nga mëngjesi i ditës së sotme janë pa energji elektrike. Shkak janë bërë...

“Diell dhe shi”/Parashikimi i motit, si pritet të jetë kjo javë

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kjo javë do të jetë e kthjellët. Në...

Hysenllari: Në Durrës, Vlorë dhe Shkodër probleme me energjinë elektrike nga reshjet

Drejtori i Drejtorisë së Gatishmërisë Emergjente, Robert Hysenllari deklaroi se reshjet intensive gjatë ditëve të fundit, kanë sjellë edhe probleme me...

FOTO | Moti i keq në Shkodër, rrëshqitje dherash dhe gurësh në rrugën e Prekalit

Reshjet e dendura gjatë orëve të natës kanë shkaktuar probleme në bashkinë e Shkodrës. Aktualisht, problematike mbetet rruga e Prekalit, ku në...

Shi e dëborë në Itali, mijëra shtëpi pa energji

Moti i keq me reshje të dendura shiu ka shkaktuar përmbytje edhe në shtetin fqinj, në Itali. Venecia është përfshirë nga era...

Drejtori i KESH-it: Në 12 orë, pati një sasi reshjesh sa për 3 muaj

Drejtori i Koorporatës Elektroenergjetike Shqiptare (KESH), Ergys Verdho deklaroi se në Alpet në veri të vendit, në 12 orë ra një...

Përmbledhje| Situata prej motit të keq në Shqipëri

Qyteti më problematik në territorin e Shqipërisë aktualisht është Shkodra, e cila këtë të diel ka rikthyer imazhet e përmbytjeve të...

Reshje të dendura shiu në Tiranë, rritet niveli i Lanës

Gazetarja e Euronews Albania Sara Demushi tregoi se për shkak të reshjeve të dendura që kanë nisur që prej mbrëmjes së...

Si do të jetë moti gjatë javës, ‘surpriza’ në fundjavë

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tregoi për Euronews Albania se kjo javë do të jetë me mot të mirë. “Do të kemi...

Përmbytet Durrësi, rrjeti kanalizimeve jashtë funksionit

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut përmbytën segmentet rrugorë në qytetin e Durrësit. Rrjeti i kanalizimeve nuk mundi të përballojë reshjet dhe për...

5 minuta shi përmbyt Durrësin

5 minuta shi kanë mjaftuar për të rikthyer përmbytjet në Durrës. Reshjet që nisën mbrëmjen e së martës kanë përmbytur rrugën e...

Mijëra të evakuuar në Kinë për shkak të përmbytjeve

Përmbytjet e mëdha kanë detyruar evakuimin e qindra mijëra banorëve në Kinën jugore, ndërsa priten më shumë reshje në ditët në...

Përmbyten rrugët e Tiranës, rrebeshet e shiut sjellin pengesa

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta shi që Tirana të mbushet me ujë, thuajse në të gjitha rrugët kryesore pasditen e së dielës. Pamjet e siguruara...

Parashikimi i motit për javën

Java ka nisur e vrenjtur dhe kështu do të vijojë. Shirat do jenë të pakta. Meteorologia e Meteoalb Lajda Porja parashikoi motin...