shish

Rama: Shërbimi Informativ Kombëtar t’i bashkohet SPAK në luftën ndaj korrupsionit

Kryeministri Rama tha në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste se për sa kohë të jetë ai në krye të partisë...

Shefja e SHISH në Komisionin e Sigurisë, mbyllet mbledhja pas debateve të deputetëve

Deputetët e Partisë Demokratike në Komisionin e Sigurisë Kombëtare kanë kërkuar që drejtuesja e SHISH, Vlora Hyseni, të sqarojë rolin e...

Ambasadorja Yuri Kim takon Vlora Hysenin, drejtoreshën e re të SHISH

Ambasadorja Yuri Kim ka vizituar sot Vlora Hysenin, Drejtoreshën e Shërbimit Informativ Shtetëror, për ta uruar për emërimin e ri dhe...

“Qëndroi 10 ditë në Beograd”, Noka kërkon llogari nga Begaj për kryetaren e SHISH

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ka dërguar një shkresë presidentit Bajram Begaj këtë të mërkurë, ku i kërkon informacion...

Braho kundërshton emërimin e Hysenit: Në krye të SHISH duhet shtetas i Shqipërisë

Ish-deputeti Sparatak Braho i ftuar në Euronews Albania tha se në krye të Shërbimit Informativ të Shtetit duhej të ishte një...

“Sekretet e shtetit në duart e Vlora Hysenit”, Qafoku: Ja pse e zgjodhi Rama

Roland Qafoku tha për Euronews Albania se nuk është rastësi emërimi i Vlora Hysenit në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas tij...

Vlora Hyseni prezantohet në krye të SHISH

Vlora Hyseni është prezantuar sot në institucionin e Shërbimit Informativ të Shtetit. Lajmi është ndarë nga kryeministri Edi Rama një ditë pasi...

Deklarata e fortë e ish-kreut të SHISH: 21 janari i programuar, duheshin bërë vrasje

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tha në një intervistë për Euronews Albania se dosjet e vjetra siç është ngjarja e 21...

Vlora Hysenin e “hoqi” Kurti, e “mori” Rama| Gazetari: Ishte lëvizje politike

Gazetari Bedri Islami tha në një intervistë për Euronews Albania se shkarkimi i Vlora Hysenit nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Vlora Hyseni në krye të SHISH? Softa: Duhet parë arsyeja pse u shkarkua në Kosovë

Eksperti i Sigurisë dhe Rendit Fatjon Softa tha se Vlora Hyseni, e propozuar nga kryeministri Rama për kreun e ri të...

Kush është Vlora Hyseni, propozimi i Ramës për drejtimin e SHISH

Kryeministri Edi Rama i propozoi Presidentit Bajram Begaj, këtë të premte, emrin e Vlora Hysenit për drejtimin e Shërbimit Informativ Shtetëror. Hyseni...

Rama zbulon emrin për kreun e ri të SHISH: Ia paraqita sot Presidentit Begaj

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga takimi që pati paraditen e kësaj të premteje me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj...

Mori 225 mijë $ nga punonjësi i SHISH, zbardhen akuzat për zyrtarin e lartë të FBI

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë arrestimit ditën e djeshme të ish-zyrtarit të lartë të kundërzbulimit të FBI-së Charles McGonigal. Ndaj McGonigal...

‘SHISH-i kishte informacion për 21 janarin’, Lita: Policia ishte me ‘duar në xhepa’

Gazetari Lavrim Lita deklaroi se Shërbimi Informativ Shtetëror (SHISH) ka pasur informacione për ngjarjen që do t'i paraprinte 21 janarit. Në një...

Çfarë përmbajnë email-et e SHISH? Gazetari Eni Ferhati tregon detajet

Gazetari i Euronews Albania Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me publikimin e listave të SHISH. Në një intervistë për Euronews...

Eksperti i sigurisë: Disa punonjës të SHISH rrezikojnë jetën dhe karrierën

Eksperti i sigurisë Ergys Muzhaqi thotë se punonjës të SHISH emrat e të cilëve janë publikuar nga hakerat janë të rrezikuar...