shiu

Moti për javën| Temperatura deri në 34 gradë, kur nis shiu

Vendi ynë do të karakterizohet nga mot i qëndrueshëm me kthjellime dhe temperatura të larta edhe këtë fillimjavë. Meteorologu i Meteolab Hakil...

“Nga e enjtja ikin shirat”, parashikimi i motit për javën

Meteorologu i “Meteoalb”, Hakil Osmani tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” në Euronews Albania se nga dita e enjte reshjet...

Shiu përmbyt Kuçovën, ja akset më problematike

Shiu i rënë gjatë mesditës së sotme ka përmbytur qytetin e Kuçovës. Thuajse të gjitha rrugët e qytetit janë nën pushtetin...

Shiu përmbyt Korçën, qytetarët: Bashkia nuk bën asgjë

Vetëm pak minuta reshje shiu kanë mjaftuar që të paktën dy prej lagjeve të qytetit të Korçës të jenë totalisht të...

Parashikimi i motit: Vijojnë reshjet, rriten temperaturat

Vranësirat do të vijojnë me reshjet e herëpashershme dhe borën në zonat malore. Kështu bëri me dije Hakil Osmani nga Meteoalb. Në...

FOTO| Shiu largon një pjesë të protestuesve të opozitës

Rreth orës 12:00 të së premtes në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” nisi protesta e opozitës dhe bashkë me të edhe shiu. Moti...

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore, si paraqitet situata në vend

Moti i keq me reshje shiu dhe dëbore ka përfshirë të gjithë territorin e vendit gjatë orëve të fundit. Reshjet e...

Shiu ‘pushton’ vendin, mbyllen shkollat në Lezhë, si paraqitet situata Shkodër

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë prej tre ditësh vendin tonë. Gazetarja Ortensa Budlla nga Lezha raporton se situata në Lezhë...

Reshjet e shiut në Veri, bllokim rrugësh dhe ndërprerje energjie

Reshjet e shiut dhe moti i keq ka prekur qarkun e Shkodrës ku në disa akse e rrugë ka pasur disa...

Ujërat e zeza derdhen në Lanë, pas shiut vërshuan në rrugët e Tiranës

Disa minuta shi dhe Lumi i Lanës doli nga shtrati, të enjten. Mbetjet zënë bregun dhe era është e padurueshme prej...

Parashikimi i motit për javën, vranësira dhe reshje shiu

Vranësirat dhe reshjet e shiut do të zëvendësojnë këtë javë temperaturat e larta të javës që lamë pas. Kështu bëri me dije...

Pritet përmirësim i Fierzës, rikthehet shiu në Shqipëri

Hakil Osmani nga Meteoalb tha për Euronews Albania në “Mirëmëngjes” se situata e Fierzës do të përmirësohet. Pas një thatësire të...

200 persona të zhdukur nga përmbytjet në Brazil

Moti i keq ka penguar kërkimet për të mbijetuarit në qytetin brazilian Petropolis, katër ditë pas përmbytjeve shkatërruese dhe rrëshqitjeve të...