shkarkim

Vulin kërkon shkarkimin e ministrit të Vuçiçit, ja arsyeja

Lëvizja Socialiste (PS) e Serbisë, e udhëhequr nga Aleksandar Vulin, drejtor i Agjencisë së Sigurisë së Inteligjencës, kërkoi shkarkimin e ministrit...

Egnatia shkarkon trajnerin Shpëtim Duro, shkak humbja me Kukësin

Egnatia ka shkarkuar Shpëtim Duro nga posti i trajnerit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi përmes një njoftimi në rrjetet sociale. Mësohet...

‘Skandalet me Berishajn dhe Ivanoviçin’, Andixhiku: Kërkojmë shkarkimin e Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka kritikuar sërish qeverinë e Kosoës lidhur me çështjen e ambasadorit Martin Berishaj...

Lihet në fuqi shkarkimi i gjyqtares së Apelit, Fatmira Hajdari

Shkarkimi nga detyra për gjyqtaren e Apelit, Fatmira Hajdari është lënë në fuqi. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi Hajdarin më 18...

Abazoviç: Kuvendi të votojë për shkarkimin e presidentit Gjukanoviç

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se Kuvendi duhet të votojë iniciativën për shkarkimin e presidentit, Milo...

Shumica parlamentare në Mal të Zi mbledh firmat për shkarkimin e Milo Gjukanoviç

Shumica parlamentare e Malit të Zi ka mbledhur 41 firma për të nisur procedurën për shkarkimin e presidentit Milo Gjukanoviç. Lajmin e...

Shkarkohet drejtori rajonal i AKU-së Korçë

Shkarkohet nga detyra drejtori rajonal i AKU-së Korçë Adham Papadhami. Sipas burimeve bëhet me dije se letra e shkarkimit i është dërguar...

Chelsea shkarkon trajnerin Thomas Tuchel

Klubi anglez i Chelsea-s ka shkarkuar trajnerin gjerman, Thomas Tuchel. Lajmi është bërë i ditur nga vetë skuadra përmes një komunikate...

Shkarkohet prokurori i Tiranës, Bajram Breçani

Prokurori i Tiranës Bajram Breçani është shkarkuar nga detyra këtë të martë. KPK gjeti probleme në dy kritere, pasurinë dhe profesionalizmin. Breçanit iu...

U shkarkua një ditë më parë, Nano: Rëndësi ka besnikëria ndaj parimeve

Gledis Nano u shkarkua nga pozicioni i drejtuesit të Policisë së Shtetit një ditë më parë. Përmes një letre ai ka...

Berisha: Gledis Nano u shkarkua pasi po hetonte vëllanë e Ramës dhe Çuçin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Gledi Nanos nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm...

Ngjarjet që rrëzuan Gledis Nanon, 10 muajt në krye të Policisë së Shtetit

Gledis Nano u emërua në krye të Policisë së Shtetit në 6 tetor të vitit 2021. Ai pati mbeshtetje politike, por...

Reagon ambasada e SHBA-së për shkarkimin e Nanos: Partner i fortë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar sa i takon shkarkimit të Gledis Nanos. Sipas saj, Nano ishte një partner...

Para se të shkarkonte Nanon, Çuçi të jepte vetë dorëheqjen, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti Asllan Dogjani, në një intervistë për Euroneës Albania u shpreh se Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi përpara se të shkarkonte...

Zelenski vijon shkarkimet në Shërbimin e Sigurisë së Ukrainës

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski ka vijuar me shkarkimet në Shërbimin e Sigurisë së Ukrainës (SBU), duke hequr nga detyra drejtues të...

Peticioni për shkarkimin e Çuçit dhe Kumbaros, aktivistja: Presim 50 mijë firma

Nisi dje nga Shkodra mbledhja e firmave për peticionin që do t'i kërkojë kryeministrit Rama shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Bledi...