shkelje

STUDIMI| Sa përfshihen policët në krime? Ja cilat janë shkeljet kryesore

Edhe pse policët janë në detyrë për të evidentuar shkeljet dhe krimet, edhe ata nuk janë të paprekshëm dhe mund të përfshihen në krime duke...

Shpërblimet shkelin Kodin Zgjedhor? Rama: Askush s’na ndalon, kinezëri partish

Kryeministri Edi Rama u përgjigj për Euronews Albania në lidhje me shpërblimin që do u jepet pensionistëve në muajin e ardhshëm. Ai...

Rikonstruksioni i rrugës në shkelje, bashkia nuk vendos tabela informuese

Tabelat e punimeve janë të detyrueshme të vendosen në momentin e hapjes së kantierit të ndërtimit, sipas një vendimi të Këshillit...

Flota e re e policisë, 60 gjoba për shkelje në 40 minuta në Tiranë

Flota e re e policisë mundëson monitorimin e shkeljeve të rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve. Së bashku me njësinë operacionale...

Zëdhënësi i Policisë: Radari automatik, i instaluar në flotën e re të mjeteve

"Policia e Shtetit është pajisur javën e fundit me një flotë të re prej 10 automjetesh inteligjente, ku kanë të instaluar...

Si funksionon testi i drogës, punonjësja e policisë shpjegon detajet

Policia e Shtetit, prej një muaji po përdor për herë të parë një pajisje për të testuar nëse shoferët kanë konsumuar...

Kreu i Frontex dorëheqjet pas akuzave për shkelje të rregullave

Kreu i agjencisë kufitare europiane, Frontex, ka dhënë dorëheqjen pas konstatimeve për shkelje të rregullave dhe sjelljeve të pahijshme. Fabrice Leggeri drejtonte...

Raporti i KSHH, avokati tregon shkeljet e policisë ndaj protestuesve

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka konfirmuar shkeljet e policisë së shtetit ndaj protestuesve të arrestuar gjatë protestave kundër rritjes së çmimeve...

SPAK duhet t’i vinte prangat Veliajt për inceneratorin e Tiranës, thotë Bushati

SPAK duhet të arrestonte Erion Veliajn për shkeljen e bërë prej tij në dhënien e lejes për inceneratorin e Tiranës, vendim...