shkëmbim

Ukraina dhe Rusia këmbejnë dhjetëra të burgosur të luftës

Dhjetëra ukrainas dhe rusë janë kthyer të shtunën nëpër shtëpitë e tyre, në kuadër të një këmbimi të të burgosurve të...

Shkëmbimi i territoreve i rrezikshëm, Raci: Për ndryshim kufijsh, kemi Shqipërinë

Gazetari dhe analisti Gazmir Raci, i ftuar në Euronews Albania, e cilësoi të rrezikshme idenë e shkëmbimit të territoreve, por shtoi...

‘Tregtari i vdekjes’ drejt lirisë? Moska: Bout për lirimin e basketbollistes Griner

Rusia shpreson se mund të arrijë një marrëveshje me Shtetet e Bashkuara për shkëmbimin e trafikantit famëkeq të armëve Viktor Bout...

108 gra të burgosura në Ukrainë lirohen

Ukraina tha se ka kryer një tjetër këmbim të burgosurish “në shkallë të gjerë” me Rusinë, duke shtuar se të gjithë...

Marrëveshje SHBA-Rusi për shkëmbimin e të burgosurve

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara kryen të mërkurën një shkëmbim të burgosurish, duke ndërruar një marins të burgosur në Moskë me...

700 ushtarë ukrainas dhe mbi 1000 civilë mbahen robër nga Rusia

Rreth 700 trupa ukrainase mbahen robër nga forcat ruse, raporton Interfax Ukraine, duke cituar zëvendëskryeministren ukrainase. "Sa i përket ushtrisë jemi pothuajse...

Ukrainë, historia e një gruaje pranë vijës së frontit

Qyteti Avdiivka në Ukrainë ndodhet më pak se 1 km larg nga një nga linjat e shumta të frontit të luftës. Ky...